Rubriky:

Evropská liga

Černý udělal pár kliček, dav ihned bouřil. V Ajaxu mě mají rádi, pochvaluje si český talent

21. srpna 2015 08:05 - Amsterdam

Ofenzivní hráč Ajaxu Amsterdam a budoucnost českého fotbalu Václav Černý si po víkendovém debutu v nizozemské lize za seniorský tým slavného klubu připsal také premiérový start v evropských pohárech. Sedmnáctiletý fotbalista nastoupil v 85. minutě úvodního duelu 4. předkola Evropské ligy proti Jablonci a hned několika akcemi rozbouřil hlediště Amsterdam Areny. Jeho celek slavil výhru 1:0.

 

AFC Ajax, Facebook

"Teď to jde rychle. V jednom necelém týdnu jsem udělal dva debuty, takže si to užívám. Tím, že to byl Jablonec, jsem jednoznačně chtěl o to víc nastoupit," řekl novinářům Černý.

Přestože o víkendu při výhře nad Tilburgem 3:0 v premiéře nezklamal a dokonce rozjel akci před třetím gólem, nevěděl, zda dostane šanci také proti Jablonci.

"Žádná domluva s trenérem nebyla. V 70. minutě jsem se šel rozcvičovat a byl jsem rád, že se vůbec můžu jít rozcvičovat. Takže jsem v tu chvíli byl o to blíž dalšímu startu," uvedl. "Byla to krátká doba, asi osm nebo devět minut. Pár balonů jsem tam měl, něco se povedlo, takže super," dodal rodák z Příbrami.

Hned po několika sekundách se dostal do souboje s jabloneckých Filipem Novákem, udělal pár kliček a hlediště nadšeně bouřilo. "Taky to tak cítím, že mě tu mají rádi. Nevím, čím to je, ale jsem za to jedině rád. Když vám zatleská 30 tisíc lidí, tak vás to povzbudí. Je to příjemné," pochvaloval si mladý talent.

Sní také o odvetě

"Vašek byl natěšený, hlavně plný sil. Mně už docházely, potřeboval jsem dotankovat. Myslím, že má před sebou výbornou kariéru. Musí se furt dál zlepšovat, věřím, že se probojuje do A-mužstva," uvedl Novák.

Černý by si moc přál, aby s týmem odcestoval i k odvetě. "Bych bych jedině rád, kdybych s klukama mohl jet i do Jablonce. Byl bych na chvilku doma, viděl se se širší rodinou, navíc se hraje o velký postup. Fakt bych tam chtěl jet," řekl Černý.

Věří, že Ajax za týden dvojzápas dotáhne a postoupí. "Je to určitě rozehrané dobře. I hra tomu odpovídala. Takže my si tam jedeme pro postup. Evropská liga je jen o něco míň než Liga mistrů, bereme to prestižně. Hráli bychom dva zápasy v týdnu, což je strašně důležité. Takže číslo jedna je dostat se do Evropské ligy," dodal Černý.

ČTK, Sport.cz

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..