Bruggy - Midtjylland 1:3Obránce Novák gólem a přihrávkou pomohl v EL Midtjyllandu k výhře

Český obránce Filip Novák se ve 2. kole fotbalové Evropské ligy gólem a asistencí podílel na výhře dánského Midtjyllandu v Bruggách 3:1. Jednoznačně zvítězil příští soupeř pražské Sparty Schalke, naopak ztratilo hned několik favoritů v čele s Dortmundem či Liverpoolem.

Franco Di Santo ze Schalke se raduje z gólu proti Asterasu Tripolis.

Tomáš Vaclík a Marek Suchý pomohli Basileji k čistému kontu a výhře 2:0 nad Lechem Poznaň. Suchý utkání odehrál s kapitánskou páskou. Nastoupil také Jaroslav Plašil, který při bezbrankové remíze Bordeaux v Kazani odehrál 32 minut.

Schalke zatím soutěží prochází bez sebemenších problémů a vede skupinu K před pražskou Spartou s celkovým skóre 7:0. Po výhře 3:0 v Nikósii si německý tým poradil s řeckým Asterasem Tripolis ještě vyšším rozdílem. Největší zásluhu na tom měl Di Santo, který už během prvního poločasu nastřílel hattrick. Čtvrtý gól přidal kanonýr Huntelaar a ve dvanáctém zápase v Evropské lize se prosadil už potřinácté.

Libereckou skupinu F vede Braga, která i v druhém zápase zvítězila 1:0. O domácí výhře nad Groningenem rozhodl už v 5. minutě Ahmed Hassan. Nizozemský klub je bez bodu poslední a příště ho čeká Liberec.

Rapid Vídeň zvítězil i ve druhém zápase

V plzeňské skupině E je po triumfu 1:0 v Minsku na prvním místě Rapid Vídeň. O zisku třech bodů pro Rakušany rozhodl krátce po začátku druhého poločasu kapitán Steffen Hofmann.

V očekávaném šlágru remizovalo Monako na domácím hřišti s Tottenhamem 1:1 díky vyrovnávací brance El Shaarawyho z 81. minuty. V druhém zápase skupiny J překvapil Karabach bruselský Anderlecht, který se z Ázerbájdžánu vrací bez bodu (0:1).

Nebyl to ale jediný nečekaný výsledek čtvrtečních zápasů. Liverpool doma i přes rychlé vedení jen remizoval 1:1 se švýcarským Sionem. Nepodařilo se zvítězit ani Borussii Dortmund, která si po stejném výsledku odvezla bod ze Soluně.

Lazio zdolalo St. Etienne a vede

Skupinu A překvapivě vede norské Molde, které doma remizovalo s Ajaxem Amsterodam 1:1. I druhý zápas skončil dělbou bodů; Celtic sice doma vedl nad Fenerbahce už o dvě branky, jenže střídající Fernandao po nástupu na hřiště dvěma góly během osmi minut zařídil remízu 2:2.

Důležitou výhru si připsalo římské Lazio, které doma porazilo St. Etienne 3:2. Hosté sice po rychlé brance Salla vedli, jenže Lazio brankami Onaziho, Hoedta a Biglii skóre otočilo a snížení Monneta-Paqueta už soupeři nepomohlo. Francouzský celek navíc dohrával zápas bez vyloučených Beriče a Salla. Lazio má v čele skupiny G čtyři body stejně jako Dněpr, který vyhrál 1:0 v Rosenborgu.

Fotbalová Evropská liga - 2. kolo základních skupin:
Výsledky českých zástupců zde.
Skupina A:
Celtic Glasgow - Fenerbahce 2:2 (2:1)
Branky: 28. Griffiths, 32. Commons - 43. a 49. Fernandao.
Krasnodar - Gabala 2:1 (1:0)
Branky: 8. Wanderson, 84. Smolov - 51. Dodo.
Skupina D:
Legia Varšava - Neapol 0:2 (0:0)
Branky: 53. Mertens, 84. Higuaín.
FC Bruggy - Midtjylland 1:3 (0:0)
Branky: 79. Meunier - 51. Sisto, 67. Onuachu, 74. Novák.
Skupina E:
Dinamo Minsk - Rapid Vídeň 0:1 (0:0)
Branka: 54. S. Hofmann.
Minsk: Gutor - Běhunov (90.+2 Veretilo), Politevič, Koncevoj, Vitus - Adamovič (72. Rassadkin), Voronkov (66. El-Monir), Korzun, Korytko - Udoj, Bečiraj.
Rapid: Novota - Pavelič, Sonnleitner, Dibon, Stangl - Grahovac, Schwab - Schaub (46. Schobesberger), S. Hofmann (76. Alar), Kainz - Jelič (86. Prosenik).
Skupina F:
Braga - Groningen 1:0 (1:0)
Branka: 5. Hassan.
Braga: Matheus - Goiano, Boly, Arguhs (40. Mauro), Djavan - Alan, Luíz Carlos, Vukčevič, Rafa Silva - Rui Fonte, Hassan.
Groningen: Padt - Hateboer, Kappelhof, Reijnen, Tamata - Maduro, Tibbling - Linssen, De Leeuw, Rusnák (32. Larsen) - Mahi.
Skupina G:
Rosenborg - Dněpropetrovsk 0:1 (0:0)
Branka: 80. Selezňov.
Lazio Řím - St. Etienne 3:2 (1:1)
Branky: 22. Onazi, 48. Hoedt, 80. Biglia - 6. Sall, 84. Monnet-Paquet. ČK: 33. Berič, 77. Sall (oba St. Etienne).
Skupina H:
Lokomotiv Moskva - Skënderbeu Korcë 2:0 (1:0)
Branky: 35. Niasse, 74. Samedov.
Besiktas - Sporting Lisabon 1:1 (0:1)
Branky: 61. Töre - 16. Ruiz.
Skupina I:
Basilej - Lech Poznaň 2:0 (0:0)
Branky: 55. Bjarnason, 90. Embolo. ČK: 49. Linetty (Lech).
Belenenses - Fiorentina 0:4 (0:2)
Branky: 18. Astori, 45.+1 Babacar, 83. vlastní Tonel, 90. Rossi.
Skupina J:
Monako - Tottenham 1:1 (0:1)
Branky: 81. El Shaarawy - 35. Lamela.
Karabach Agdam - Anderlecht Brusel 1:0 (1:0)
Branka: 36. Richard.
Skupina K:
Schalke - Tripolis 4:0 (3:0)
Branky: 28., 37. a 44. z pen. Di Santo, 84. Huntelaar.
Schalke: Fährmann - Riether, Joel Matip, Höwedes, Kolašinac - Höjbjerg, Geis (46. Ayhan), Goretzka (73. Meyer) - Di Santo (63. Choupo-Moting), Leroy Sane - Huntelaar. Trenér: Breitenreiter.
Tripolis: Theodoropulos - Zisopulos, Goian (70. Funtas), Sankaré, Giannulis - Ederson (79. Kurbelias) - Lluy, Iglesias, Hamdani, Mazza (59. Tsokanis) - Giannu. Trenér: Vergetis.
Skupina L:
Alkmaar - Bilbao 2:1 (0:0)
Branky: 55. Henriksen, 65. vlastní Boveda - 75. Aduriz.
Augsburg - Partizan Bělehrad 1:3 (0:1)
Branky: 57. Bobadilla - 31. a 62. Živkovič, 54. Fabrício. ČK: 64. Subič (Partizan)