APOEL - Tripolis 2:1APOEL po výhře na druhou Spartu ztrácí dva body. Aubameyang se blýskl hattrickem

Fotbalisté APOELu Nikósie zvítězili v Evropské lize nad Asterasem Tripolis 2:1 a po prvním zisku ve skupině K jim patří třetí místo s dvoubodovou ztrátou na druhou Spartu. Libereckou skupinu vede bez ztráty bodu Braga, zatímco Villareal sesadil Plzeň z druhého místa.

Dortmundský Pierre-Emerick Aubameyang poté, co dal hattrick v EL proti Gabale.

Zápas v Nikósii neměl hladký průběh, protože v prvním poločase musel být kvůli výpadku osvětlení na více než deset minut přerušen. V té chvíli vedli překvapivě hosté, po osmi minutách skóre otevřel Braian Lluy. Vynucená pauza ale prospěla domácím. V závěru dvanáctiminutového nastavení z penalty vyrovnal Fernando Cavenaghi a v 59. minutě se po rohovém kopu prosadil Carlao.

Drama v Braze

Skupině F vládne bez ztráty bodu Braga, která na domácím stadiónu dokázala porazit Marseille 3:2. Všechny branky padly po přestávce a bylo to pořádné drama. Braga po gólech Hassana a Eduarda vedla v 77. minutě už 2:0, jenže o deset minut později už bylo zásluhou Alesssandriniho a Batshuayiho vyrovnáno.

Domácí si však nakonec svou stoprocentní bilanci udrželi, v 88. minutě se totiž prosadil Alan. Braga je jasně první, druhý Liberec má o pět bodů méně.

V plzeňské skupině F si Villareal bez problémů poradil s Dinamem Minsk. Už prvním poločase se dvakrát prosadil Cédric Bakambu, po přestávce přidali branky také Soldado a Bailly. Villareal je druhý, Plzeň má o tři body méně, skupinu vede zatím stoprocentní Rapid Vídeň.

Vaclík nebyl ani na lavičce

Basilej se Suchým a bez Vaclíka, který nebyl ani na lavičce, nepotvrdila roli favorita, ačkoliv nad Belenenses vedla. Na Langův gól ale po nedůrazného hlavičce Suchého odpověděl Leal a těsně před přestávkou dokonal obrat Kuca. O vedení ve skupině C ale švýcarský tým nepřišel, protože Fiorentina také nezvládla domácí zápas (s Lechem Poznaň).

Nedařilo se anglickým týmům. Tottenham sice na stadiónu Anderlechtu po brance Eriksena rychle vedl, ale po zásazích domácích Gilleta a Okaky odjel z Bruselu bez bodu. Skupinu J vede Monako po těsné výhře 1:0 nad Karabachem.

Liverpool i potřetí v Evropské lize remizoval 1:1, tentokrát i přes 35 střel nedokázal doma porazit Rubin Kazaň. Jürgenovi Kloppovi tak premiéra na Anfield Road vítězstvím neskončila. Liverpool je i bez výhry druhý, ve skupině B totiž zatím vítězí pouze Sion, který překvapivě veze tři body z Bordeaux. Jaroslav Plašil za domácí odehrál 64 minut.

Norské překvapení

Dortmund zvítězil 3:1 na hřišti ázerbájdžánské Gabaly. O všechny branky Borussie se postaral Pierre-Emerick Aubameyang, který už v této sezóně zaznamenal 17 gólů v 15 zápasech. Favorizovaný německý tým vede tabulku skupiny C o tři body před Krasnodarem.

Největším překvapením této sezóny Evropské ligy je norské Molde, které vévodí skupině A. Dnes si vyšláplo na Celtic Glasgow (3:1). Skotský tým zůstal bez výhry, stejně jako Ajax Amsterodam. Nizozemci nestačili na Fenerbahce (0:1), na jehož lavičce zůstal Michal Kadlec.

Evropská liga - 3. kolo základních skupin:
Skupina A:
Molde - Celtic Glasgow 3:1 (2:0)
Branky: 11. Kamara, 18. Forren, 56. Elyounoussi - 55. Commons.
Fenerbahce - Ajax Amsterodam 1:0 (0:0)
Branka: 89. Fernandao.
Skupina B:
Liverpool - Kazaň 1:1 (1:1)
Branky: 37. Can - 15. Devič. ČK: 36. Kuzmin (Kazaň).
Bordeaux - Sion 0:1 (0:1)
Branka: 21. Lacroix. ČK: 86. Khazri (Bordeaux)
Skupina C:
Gabala - Dortmund 1:3 (0:2)
Branky: 90.+3 Dodo - 31., 38. a 72. Aubameyang.
PAOK Soluň - Krasnodar 0:0
ČK: 89. Jairo - 88. Jedrzejczyk.
Skupina D:
Legia Varšava - FC Bruggy 1:1 (0:1)
Branky: 51. Kucharczyk - 39. De Fauw.
Midtjylland - Neapol 1:4 (1:3)
Branky: 43. Pušič - 31. a 41. Gabbiadini, 19. Callejón, 90.+4 Higuaín.
Skupina E:
Rapid Vídeň - Viktoria Plzeň 3:2 (1:1)
Branky: 34. S. Hofmann, 52. Schaub, 68. Petsos - 12. Ďuriš, 76. Hrošovský. Rozhodčí: Pawson - Kirkup, Betts (všichni Angl.). ŽK: Dibon - Kovařík. Diváci: 38 400.
Rapid: Novota - Pavelic, Dibon, M. Hofmann, Stangl - Petsos, Schwab - Schaub (80. Huspek), S. Hofmann (62. Grahovac), Kainz - Prosenik (68. Jelič). Trenér: Barešič.
Plzeň: Kozáčik - Rajtoral, Baránek, Hejda, Limberský - Vaněk (80. Holenda), Hrošovský - Kopic (58. Petržela), Hořava (58. D. Kolář), Kovařík - Ďuriš. Trenér: K. Krejčí.
Villarreal - Dinamo Minsk 4:0 (2:0)
Branky: 17. a 32. Bakambu, 61. Soldado, 71. Bailly.
Villareal: Barbosa - Rukavina, Bailly, Ruiz, Jokič - Samuel, Dos Santos, Pina (62. Trigueros), Suárez (67. Castillejo) - Soldado, Bakambu (61. Leiva).
Minsk: Hutar - Běhunov, Politevič, Bangura, Vitus - Korytko (46. Adamovič), Udoji (75. Voronkov), Korzun - Premudrov, Rassadkin, Bečiraj (66. El-Monir).
Skupina F:
Slovan Liberec - FC Groningen 1:1 (0:0)
Branky: 87. Luckassen - 90.+6 Hoesen. Rozhodčí: Dingert - Pickel, Bornhorst - Dankert, Hartmann (všichni Něm.). ŽK: Pokorný, Luckassen - Tibbling, Hateboer. ČK: 83. M. de Leeuw (Groningen). Diváci: 8793.
Liberec: Koubek - Coufal, Švejdík, Pokorný, Bartošák - Pavelka, Folprecht - Jefremov, Shala (84. Bartl), Šural (89. Sackey) - Bakoš (61. Luckassen). Trenér: Trpišovský.
Groningen: Padt - Kappelhof, Reijnen, Larsen (88. Antonia) - Hateboer, Tibbling, Maduro (78. M. de Leeuw), Tamata - Linssen (70. Hoesen), Mahi, Rusnák. Trenér: Van de Looi.
Braga - Marseille 3:2 (0:0)
Branky: 61. Hassan, 77. Eduardo, 88. Alan - 84. Alessandrini, 87. Batshuayi.
Braga: Matheus - Goiano, R. Ferreira, Boly, Djavan - Alan, Mauro, Vukčevič, Rafa Silva (85. Luíz Carlos) - Hassan (75. Crislan), Rui Fonte (65. Eduardo).
Marseille: Mandanda - Dja Djedjé (65. Cabella), Rekik, Sparagna, B. Mendy - Isla, L. Diarra (83. Ocampos), Lucas Silva - Alessandrini, Batshuayi, Barrada (75. N'Koudou).
Skupina G:
Lazio Řím - Rosenborg 3:1 (1:0)
Branky: 28. Matri, 54. Felipe Anderson, 79. Candreva - 69. Söderlund. ČK: 6. Mauricio (Lazio).
Dněpropetrovsk - St. Etienne 0:1 (0:1)
Branka: 44. Hamouma.
Skupina H:
Sporting Lisabon - Skënderbeu Korcë 5:1 (2:0)
Branky: 64. a 77. M. Pereira, 37. Aquilani z pen., 41. Montero z pen., 69. Figueiredo - 89. Jashanica. ČK: 24. Salihi (Korcë).
Lokomotiv Moskva - Besiktas 1:1 (0:0)
Branky: 54. Maicon - 64. Gomez. ČK: 69. Čorluka (Lokomotiv).
Skupina I:
Fiorentina - Lech Poznaň 1:2 (0:0)
Branky: 90. Rossi - 65. Kownacki, 82. Gajos. ČK: Rebič (Fiorentina).
Basilej - Belenenses 1:2 (1:2)
Branky: 15. Lang - 27. Leal, 45.+1 Kuca.
Skupina J:
Monako - Karabach Agdam 1:0 (0:0)
Branka: 70. L. Traoré.
Anderlecht Brusel - Tottenham 2:1 (1:1)
Branky: 13. Gillet, 75. Okaka - 4. Eriksen.
Skupina K:
Schalke - Sparta Praha 2:2 (1:0)
Branky: 6. Di Santo, 73. Sané - 50. Fatai, 63. Lafata. Rozhodčí: Dias - Tavares, Soares (všichni Portug.). ŽK: Höjbjerg - Costa, Hybš. Diváci: 51 244.
Schalke: Fährmann - Caicara, Höwedes, Ayhan (61. Geis), Kolašinac (83. Aogo) - Höjbjerg (61. Sané), Goretzka, Neustädter, Meyer - Di Santo, Choupo-Moting. Trenér: Breitenreiter.
Sparta: Bičík - Mareček, Brabec, Costa, Hybš - Konaté (61. Lafata), Dočkal, Jiráček, Matějovský (90.+1 Hušbauer), Krejčí - Fatai (88. Holek). Trenér: Svoboda.
APOEL Nikósie - Tripolis 2:1 (1:1)
Branky: 45.+9 Cavenaghi z pen., 59. Carlao - 8. Lluy.
APOEL: Waterman - Artymatas, Guilherme, Carlao, Antoniades - Vander (79. Charalambides), Morais, Vinicius, Efrem - Štilič (87. Astiz) - Cavenaghi (63. Piatkowski).
Tripolis: Theodoropulos - Lluy, Sankaré, Allocco, Giannulis - Iglesias, Kurbelis (74. Lanzarote) - Mazza (88. Shkurtaj), Dimutsos (62. Fernández), Bertoglio - Giannu.