Rubriky:

Evropská liga

Bez nasazení, bojovnosti a touhy po vítězství nás každý přejede. Jiráček se po Schalke kál za Plzeň

6. listopadu 2015 10:35 - Praha

Jako na houpačce. V Gelsenkirchenu se Evropě předvedli překvapivou remízou, nedlouho poté však v ligovém šlágru vybouchli proti oslabené Plzni. Hned poté zase fotbalisté pražské Sparty uhráli se Schalke druhou remízu (1:1), která je posouvá blízko postupu ze základní skupiny Evropské ligy. Na zkušeném záložníkovi Petru Jiráčkovi je znát, jak ho i tak selhání na hřišti Viktorie dál žere.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Druhá remíza se Schalke. Jste spokojený?

Nevím, jak ostatní kluci, ale já s bodem spokojený jsem. Musíme zvládnout ještě zbývající dva zápasy, které rozhodnou.

Slavit byste však přece mohli již kolo před koncem skupiny! Pokud doma porazíte Asteras a APOEL nevyhraje na Schalke...

Samozřejmě, pak by mohlo být hotovo. Ale další kolo je až za dlouho, tak daleko se nedívám. Musíme se zase rychle přeorientovat na ligu. Sami jste viděli, jak to dopadlo v Plzni... Musíme dát hlavy dolů, zůstat na zemi a pokorní, aby se Plzeň neopakovala.

Proti Asterasu si ovšem stejně jako Matějovský kvůli třetí žluté kartě nezahrajete.

Bohužel, vykartoval jsem se. Dost mě to mrzí, protože zápasy v Evropě jsou úplně jiné než v naší lize. Mají jinou atmosféru, bývá vyprodáno. Ale věřím, že se toho kluci příště zhostí dobře.

Domácí remíza se Schalke podle vás průběhu zápasu odpovídá?

Za mě dobré... Na začátku jsme dobře kombinovali, po penaltě to opadlo a měli jsme trochu strach, abychom nedostali další gól. Ve druhé půli bylo Schalke silné na míči a ke konci se dostalo i do šance, kterou David Bičík skvěle chytil.

Který ze dvou zápasů proti lídrovi skupiny byl těžší?

Druhý, domácí. Nepovedlo se nám utkání v Plzni, nemohli jsme si dovolit další výpadek. A po vydařeném zápase na Schalke se navíc všeobecně očekávalo, že bychom je mohli přehrát. Zvládli jsme odvetu slušně, určitě se nemáme za co stydět.

Bylo v přípravě na Schalke znát, že jste v lize vybouchli v Plzni?

Nemyslím si. V kabině jsme si s klukama všechno vyříkali a rozebrali, řekli si, co bychom měli změnit. Snad to bylo vidět. Jen fotbalovost nestačí. Nasazení, bojovnost, touhu po vítězství musíme dát do každého zápasu. Bez toho nás každý přejede.

dos, Sport.cz

Postoupí fotbalisté Sparty ze základní skupiny Evropské ligy?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..