Monako pomohlo Slavii přežít do jara

Fotbalisté Monaka na dálku pomohli pražské Slavii do třetího kola Poháru UEFA. Ve skupině A porazili ve čtvrtek CSKA Sofia 2:1 a postarali se tak o to, že bulharský mistr Slavii v tabulce nepředstihl. Listinu účastníků třetího kola Poháru UEFA pak zkompletovali fotbalisté Palerma, Racingu Lens, Herthy Berlín a Espaňolu Barcelona.

Bulhaři měli sice v Monaku hlavně v prvním poločase mnohem častěji míč na svých kopačkách, ale dlouho nedokázali ohrozit brankáře Warmuze. Naopak v 50. minutě po vydařené kombinační akci zamířil levačkou do sítě domácí Kapo a v 75. minutě přidal druhý gól Squillaci. Hosté se nevzdali a Velizar Dimitrov jim šest minut před koncem vykřesal naději.

Vstřelit vyrovnávací gól, který by je posunul do třetího kola na úkor Slavie, však nedokázali. K výhře Monaka přispěl i český záložník Jaroslav Plašil, který se vrátil po zranění a až do vystřídání v 68. minutě patřil v domácím týmu k nejaktivnějším hráčům.

Úspěšné tažení francouzského fotbalu dovršil Racing Lens jako pátý postupující klub ze země galského kohouta. Rozhodl o tom až v nastaveném čase zápasu se Sampdorií Janov Tunisan Džimaa. Hertha Berlín hrála už potřetí 0:0, tentokrát doma se Steauou Bukurešť. Na postup jí tak stačil jen jediný gól ve čtyřech zápasech. Palermo a Espaňol Barcelona využily domácího prostředí k výhrám a ve skupině C doprovodily do dalšího kola Lokomotiv Moskva, který se tam kvalifikoval už dříve.

Ve skupině D už bylo o postupu trojlístku Middlesbrough, Alkmaar, Litex Loveč rozhodnuto po minulém kole, a tak se diváci dost nudili. Alkmaar porazil Grasshoppers Curych 1:0, Koevermans poslal míč do prázdné branky a postaral se o to, že "Kobylky" skončily bez jediného bodu. Skupinu však vyhrál anglický klub Middlesbrough, který porazil Loveč 2:0. Obě branky dal až v závěru Ital Maccarone.

Los třetího a čtvrtého kola Poháru UEFA proběhne v pátek od 13:00 v sídle UEFA ve švýcarském Nyonu.