Rubriky:

Evropská liga

Mužstvu sebevědomí nechybělo ani před prvním zápasem, říká Ščasný před odvetou

24. února 2016 17:57 - Krasnodar

Mají k dobru jednobrankový náskok z prvního zápasu, trenér Sparty Zdeněk Ščasný si však před čtvrteční odvetou 1. kola play off Evropské ligy na půdě FK Krasnodar nemyslí, že jsou Pražané k postupu blíž. Na dnešní tiskové konferenci v Krasnodaru prohlásil, že do osmifinále jeho tým posune pouze výkon na hranicích možností.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Co od Krasnodaru v odvetě očekáváte?

Že bude od začátku hrát tak, jak končil v Praze. Tedy aktivně. Především však doma hraje trochu jinak. Nicméně bude záležet hodně na nás, jestli dokážeme výkon z Letné zopakovat,

Vnímáte to tak, že jste na dobré cestě za postupem?

Vidím to pořád stejně jako před prvním zápasem. Hodně otevřené. Samozřejmě, výsledek je dobrý, nebudeme si nic nalhávat, ale znovu opakuji: musíme zopakovat výkon na hranici možností, který jsme podali doma. Nesmí vypadnout ani jeden hráč. Jakmile někdo vypadne, je to v takových utkáních strašně znát.

Je tým po prvním zápase sebevědomější?

Doufám, že mužstvo sebevědomější je. Nemyslím si však, že by to bylo něco, co by klukům chybělo před prvním utkáním. Jako trenér máte na soupeře vždycky trochu jiný pohled, vidíte to jinak, hráči si to tolik nepřipouštějí.

V letošní sezóně Evropské ligy jste ještě neprohráli. Jak moc je to povzbuzující? Ve čtvrtek by vám to stačilo k postupu.

Vidíte, uvědomuju si to až teď, když mi to říkáte. Nemyslím ale, že je to faktor, který by měl rozhodnout.

Venku jste v Evropské lize navíc pokaždé skórovali...

Bude to hrozně důležité: pokud chceme postoupit, branku musíme vstřelit. Krasnodar příliš doma neinkasuje.

Doma jste Krasnodar přelstil změnou rozestavení. Připravujete nějakou fintu i do odvety?

Ne, ne, nepřelstil jsem soupeře. Tak to není, museli to odehrát kluci na hřišti. Nemáme žádnou fintu, chceme zopakovat výkon, jaký jsme podali, a to v jakémkoliv rozestavení.

I v odvetě budete postrádat zraněného kapitána Davida Lafatu, který zůstal doma. Zvažoval jste, že by jel s týmem?

Nikoli. Právě cestování byl jeden z důvodů, proč jsem Davida nechal doma. Chci vyloučit, aby se mu vrátily problémy, které měl od zad, od ploténky. Cestování by nebylo dobré.

Robert Neumann (Krasnodar), Právo

Postoupí Sparta přes Krasnodar do osmifinále Evropské ligy?


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


MS v biatlonu 2020

51. mistrovství světa v biatlonu se koná od 12. do 23. února 2020 v italském středisku Antholz-Anterselva. V areálu Südtirol Arena se uskuteční celkem 12 závodů, v nichž se představí Michal Krčmář, Ondřej Moravec, Michal Šlesingr, Markéta Davidová, Eva Kristejn Puskarčíková, Lucie Charvátová a další čeští reprezentanti.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..