Rubriky:

Evropská liga

Máčalu propustil tým Al Ain ze Spojených arabských emirátů

23. ledna 2006 15:11 - ALAIN

Český trenér Milan Máčala skončil u fotbalistů týmu Al Ain ze Spojených arabských emirátů. Vedení klubu odvolalo bývalého kouče československé reprezentace po domácí prohře 1:2 s mužstvem Al Ahlí.

Na lavičce poté Máčalu vystřídal jeho dosavadní asistent Tunisan Mohammad Menssí. Dvaašedesátiletý Máčala loni došel s Al Ainem až do finále asijské Ligy mistrů, v němž jeho svěřenci podlehli obhájcům titulu ze saúdskoarabského celku Al Ittihád.

Po prosincové porážce 1:4 v domácí lize s týmem Al Wahda však musela kouče chránit před rozezlenými fanoušky policie s vodním dělem a po prohře s Al Ahlí český trenér u mužstva skončil.

Vyhazov za dobré služby

Člen klubového vedení Hamad Amrí prohlásil, že vzhledem k posledním výsledkům byla změna nezbytná. "Máčala nám ale odvedl dobré služby. Vyhrál Prezidentský pohár a dovedl tým do finále Ligy mistrů, za to mu patří dík," uvedl Amrí. Máčala, bývalý trenér národních výběrů Kuvajtu, Spojených arabských emirátů, Saúdské Arábie a Ománu, strávil v Al Ainu rok.

Menssí, jenž v minulosti dočasně převzal post hlavního trenéra i po Francouzích Brunovi Metsuovi a Alainu Perrinovi, v dalších dvou zápasech vyhrál a Al Ain se v ligové tabulce posunul na druhé místo. Na osmé pozici je Al Wasl, který v prosinci převzal český trenér Ivan Hašek.

ČTK

Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Liga mistrů 2020/21

Liga mistrů 2020/21 začíná 20. října prvními osmi zápasy, o vítězi se rozhodne 29. května 2021. Finálový zápas bude hostit Atatürkův olympijský stadion v Istanbulu. Obhájcem titulu je německý gigant Bayern Mnichov.

Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..