Rubriky:

Evropská liga

A teď do Anglie! zavelel Bičík po postupu Sparty

17. března 2016 22:35 - Řím

Vynuloval všechny střelce Lazia v zápase, který vejde do dějin letenského klubu. Fotbalový brankář David Bičík je jedním ze strůjců senzační výhry 3:0, kterou si český zástupce hlasitě řekl o postup do čtvrtfinále Evropské ligy. Teď už se hráči mohou těšit na páteční los, kde lísteček se jménem Sparty v osudí nikdo neočekával.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Odchytal jste životní zápas?

Ještě nejsem tak starý, třeba to bude hned ten další ve čtvrtfinále... (smích) Ale ten v Římě je asi opravdu největší. Jsem rád, že jsem u historického úspěchu Sparty! Teď jsme z toho ještě všichni vyklepaní, dojde nám to asi až druhý den.

Rychle jste vedli 2:0. Nevzpomněl jste si v tu chvíli na loňskou odvetu s CSKA, kdy jste stejné vedení ještě ztratili?

Máte pravdu, ten zápas v nás zůstane ještě dlouho. Proto jsem já osobně čekal až do posledního hvizdu, až pak jsem uvěřil, co jsme dokázali.

Váš zákrok proti Maurimu za stavu 2:0 byl hodně důležitý, že?

Asi byl. Kdyby do přestávky snížili na 2:1, tak by se lidi ještě zbláznili. Takhle na ně začali naopak pískat. Ale ještě pořád nebylo vyhráno. Jak jsme šli o půli do šatny, již od laviček bylo slyšet, jak na ně jejich trenér řve. Pořád jsme museli udržet koncentraci.

Jste ve čtvrtfinále, s kým se tam chcete utkat?

Asi do Anglie! Jedno kam...

Pořád platí, že nedělní derby se Slavií je pro vás tento týden důležitější?

Je to derby a my jim máme za podzim co vracet. Den a půl teď budeme v euforii, ale v sobotu nás počítám, trenér zase zkrotí. Do Lazia jsme zatím derby neřešili.

Od Olomouce máte zraněný prst. Drží?

Moc dobré to není. Dám si nějakou injekci a strčím ho do ledu, nic lepšího se s tím dělat nedá. A trenérovi jsem hlásil, že během reprezentační přestávky jedu do lázní a týden mě nikdo neuvidí... (smích)

dos (Řím), Sport.cz, Právo

Jak dopadne nedělní ligové derby mezi Spartou a Slavií?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..