Jedno dvě piva Ščasnému nevadí. Větší oslavu postupu hráčům před derby nepovolí

Řím

Ach ti Italové... Původně měli fotbalisté pražské Sparty odlétat z Říma až v pátek po poledni, takže by si postup do čtvrtfinále Evropské ligy přes Lazio víc vychutnali. Jenže kvůli ohlášené stávce dopravců se jeli po výhře 3:0 sbalit na hotel, aby hned po půlnoci nabrali směr Praha. Na malou komplikaci rychle zapomene, pod senzačním výsledkem a nečekaným postupem už trenér Zdeněk Ščasný zůstane podepsaný navždycky.

Trenér Sparty Zdeněk Ščasný během utkání osmifinále Evropské ligy na Olympijském stadiónu v Římě.

Děkovačka hráčů Sparty po zápase

Již v neděli hrajete derby se Slavií. Dovolíte přesto hráčům alespoň malou oslavu?

My tyhle věci moc neřešíme. Kluci sami moc dobře vědí, co mají dělat. Když si dají jedno dvě piva, nic se neděje. Ale je jim jasné, že nás čeká moc důležitý zápas. Podle toho k tomu určitě přistoupí.

S jakými pocity opouštíte Řím vy?

Mohu být stručný. Pocity jsou prostě nádherné.

S Panathinaikosem jste si zahrál Ligu mistrů. Přesto, berete vysokou výhru v Římě a postup do čtvrtfinále Evropské ligy se Spartou jako největší úspěch kariéry?

V současné chvíli určitě ano.

Doufal jste vůbec před zápasem, že byste mohli Lazio tak výrazně zdolat?

Ani ve snu by mě to nenapadlo.

Kdy jste začal věřit, že dokážete postoupit?

Minutu vám přesně neřeknu. Ale jak šel čas, věřil jsem čím dál tím víc. Hráli jsme opravdu velmi dobře.

Taktika vám znovu klapla, že?

Především vyhráli hráči svým výkonem. Ale jinak si myslím, že i taktika sehrála svou roli.

Lazio mělo Evropskou ligu na prvním místě, o víkendu v domácí soutěži šetřilo hráče. Je o to postup cennější?

Dělali pro úspěch všechno, nic nepodcenili. Hned v první minutě jsme přežili jejich velkou šanci. Pak nám ovšem vyšla první půle, na rozdíl od zápasu v Krasnodaru. Všechny brejky jsme skvěle řešili, to byl základ.

Můžete po senzačním postupu tvrdit, že teď už se nemusíte bát nikoho?

To by bylo příliš odvážné tvrzení. Teď mě navíc víc než odhadování šancí zajímá nedělní derby.

Který z týmů by byl ve čtvrtfinále Evropské ligy pro Spartu podle vás nejpřijatelnější?