Rubriky:

Evropská liga

Šance je vždycky, tedy i proti Villarrealu, říká kapitán Sparty Lafata

7. dubna 2016 08:20 - Villarreal

Z hráčů Villarrealu zná kapitán Sparty David Lafata jen Soldada, ale o kvalitě soupeře ve čtvrtfinále fotbalové Evropské ligy nepochybuje. Předem však neskládá zbraně, protože... „Šance je vždycky,“ řekl přesvědčivě.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Když se řekne Villarreal, jaké jméno hráče se vám vybaví?

Já je vůbec neznám, neslyšel jsem o nich (smích)... Vážně, Soldado, což je vynikající útočník, který hrál v Realu Madrid, Valencii, Tottenhamu a španělské reprezentaci. Jinak ale už žádné.

Takže o soupeři nic nevíte?

Tak to zase ne. Je to špičkový španělský klub, který si poradil s Neapolí a Leverkusenem. Šlapou na paty silné španělské trojce. Hrají velice rychlý, technický fotbal a jsou velice kompaktní, mají i výbornou obranu, která moc gólů nedostává.

Zajímáte se o španělský fotbal?

Často vídám v televizi Real Madrid, Barcelonu a s ní v úterý i Atlético. Španělský fotbal je velmi kvalitní, technický, vždyť byli mistry světa a dvakrát po sobě i mistry Evropy. Na šampionátu ve Francii jsou naším prvním soupeřem ve skupině.

Říkáte to s respektem. Jak vidíte šance Sparty proti Villarrealu?

Šance je vždycky, tedy i proti Villarealu. Do dvojzápasu nejdeme jako favorité. My se budeme snažit překvapit, konečně jako proti Krasnodaru a Laziu. Jsme ve čtvrtfinále, což je vlastně nad plán. Jdeme do toho bez nervů. Když říkáme, že si to chceme užít, vůbec to neznamená, že by nám byl výsledek jedno. Naopak, platí, to, co jsem řekl o překvapení. Rozdíl oproti jiným zápasům je v tom, že můžeme, ale nemusíme. To se pak hraje líp, tlak není tak velký. Určitě jsme nepřijeli do Španělska prohrát.

Dá se z hlavy vytěsnit sobotní porážka na Slovácku?

Musíme ji vytěsnit. Je to pro nás velká nepříjemnost, ale jednou asi porážka přijít musela... Jde o to se oklepat a jít dál. Právě takové utkání, jaké máme před sebou, by v tomhle mělo pomoci, i kdybychom ho nevyhráli. Ve Španělsku od nás nikdo nic nečeká, tedy hlavně abychom neudělali ostudu. Určitě nepropadáme žádné skepsi.

Karel Felt (Villarreal), Sport.cz, Právo

Jak dopadne úvodní čtvrtfinálový zápas Evropské ligy mezi Villarrealem a Spartou?

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..