Rubriky:

Evropská liga

Žlutá karta mi pokazila utkání, smutnil autor sparťanského gólu Brabec

8. dubna 2016 13:24 - Villarreal

Smolař. Jakub Brabec dal Villarrealu jako jediný hráč na jeho trávníku v Evropské lize gól. Sparťanská naděje i díky němu v odvetě žije. Přesto odcházel ze hřiště smutný. Žlutá karta, kterou dostal, znamená stop. Příští čtvrtek bude odvetu sledovat jen z tribuny.

 

Vlastimil Vacek, Právo

Co vám blesklo hlavou, když jste dostal žlutou kartu?

Trochu jsem si tím zkazil utkání, hned jsem věděl, že odvetu hrát nebudu. Byl to první faul, nemyslím si, že byl na žlutou. Byl jsem pak hodně otrávený. Tyhle zápasy jako s Villarrealem jsou za odměnu, rozhodně jsem nechtěl při odvetě chybět.

Takže vás to hodně mrzí?

Strašně moc. Máme navíc hodně zraněných, s Costou jsme se vykartovali. Sám jsem zvědavý, jak to trenér postaví.

V nastavení první půle jste dal důležitý gól. Kam byste ho zařadil?

Vysoko, protože jsem první, kdo překonal Villarreal na jeho trávníku v Evropské lize. Nebyl vítězný, ale udržel nám slušnou pozici pro odvetu. Škoda, že jsme neměli standardních situací víc. Dalo se z nich něco uhrát. Neměl jsem to až tak těžké, nemají tolik vysokých hráčů na hlídání.

Domácí ale měli šancí na pět i více gólů...

To je pravda. Hodně jich bylo po našich chybách, což by se stát nemělo. Sám jsem jednu velikou udělal. Ale jejich tlak a šance byly výsledkem obrovské herní kvality i výborného presingu. Jsou techničtí, nesmírně rychlí, svoji kvalitu dokazují i ve španělské lize, kde jsou hned za trojicí Barcelona, Atlético, Real. Villarreal je jednoznačně nejsilnější soupeř, s jakým jsme se v Evropské lize utkali.

Zatrnulo vám hodně po rychlém vedoucím gólu domácích?

Docela ano, bylo to nepříjemné. Čekal jsem, že tu asi nějaký gól dostaneme, ale že to bude po třech minutách, to mě nenapadlo. Chtěli jsme inkasovat co nejpozději. Důležité bylo, že nás David Bičík při jejich šancích podržel.

Byl tedy výsledek 1:2 maximem, kterého jste mohli ve Villarrealu dosáhnout?

Asi ano. Je opravdu dobrý i vzhledem k tomu, co tu uhráli jejich další soupeři.

Karel Felt (Villarreal), Sport.cz, Právo

Zrušit


Časová osa: Evropská liga

Filtr článků - Evropská liga


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..