Rubriky:

Evropská liga

Penaltu Trpišovský překousl, ale druhý gól? Nesmyslná a triviální chyba, zlobil se na Folprechta

4. listopadu 2016 09:19 - Florencie

Průměrný výkon stačil fotbalistům Fiorentiny, aby ve čtvrtek večer složili na lopatky zraněními zdecimovaný Liberec. Severočeši navíc při čtvrtém vystoupení ve skupině J Evropské ligy italskému soupeři cestu ke třem bodům notně ulehčili, když prakticky všechny góly soupeři darovali. Už v poločase po dvou inkasovaných brankách byl zápas rozhodnutý. "Uděláme skluz ve vápně, a pak předvedeme strašnou nedisciplinovanost," zlobil se Jindřich Trpišovský, trenér Liberce po třetí prohře ve skupině v řadě.

 

Jaroslav Appeltauer

Vyčítal jste hráčům hodně, jak špatně si poradili se situacemi před prvním a druhým gólem?

Penalta byla po skluzu v pokutovém území. Bavíme se o tom neustále a každý ví, že skluzy ve velkém vápně se nedělají. Někdy pochopitelně ze situace vyplyne jako jediné řešení právě skluz, ale je třeba jít do míče, nikoliv do hráče. Byla to hrubá chyba. Další jsme však udělali už při náběhu, protože se do kritické situace dostal defenzivní záložník, nikoliv stoper. Nicméně penalta od Súkenníka byla hrubou chybou.

A druhý gól, který přišel po hodně laciné ztrátě míče ve středu pole a následném špatném odkopu Coufala?

Naše klasika. Dovolíme si něco, co je na dané úrovni naprosto nepředstavitelné. Ztratíme míč v pozici, která nic neřeší a náš hráč je zády k bráně. Domácí následně akci vyřešili krásným balónem za obranu, velmi kvalitně. Pro Coufala šlo o nesmírně složitý okamžik. Nicméně ta ztráta míče Folprechta byla naprosto nesmyslná, šlo o strašnou nedisciplinovanost.

Probíral jste s Folprechtem, jak špatně si v daném okamžiku počínal?

Budeme to muset řešit, protože se to pořád opakuje dokola. Zdeněk nepodával úplně špatný výkon, ale jeho chyba nás hrozně srazila. Pořád se s tím zápasem dalo něco dělat. Jenže vyrobíme tak hrubou chybu, že soupeři věnujeme gól do šatny. Penalta přišla ze hry, Iličič vše udělal velmi šikovně a faul prostě vyplynul z přemíry snahy, ale okamžik před druhým gólem, to je triviální chyba.

Poznamená třetí prohra v řadě v Evropské lize mužstvo před nedělním soubojem se Spartou?

Prohráli jsme o tři branky, ale není to tak velká psychická rána. Je to jiný druh porážky než třeba při minulém ligovém utkání s Bohemians. Hrajeme Evropskou ligu, do které jsme moc chtěli a musíme si jí vážit. Jde však o nesmírně náročná utkání pro kádr, který máme.

Narážíte na skutečnost, že vám chybí zkušenosti, což se pak při konfrontaci na mezinárodní scéně projevuje?

Ve Florencii jsme měli v základní sestavě pět hráčů, kteří hráli před dvěma lety druhou ligu. Mám k nim obdiv, protože nemají kolem sebe opěrné body a ještě k tomu často nastupují na odlišných postech. Nás mrzí spíše ztráty v předešlých zápasech, kdy jsme mohli uspět, ale body nám protekly mezi prsty.

Pro vás bude nedělní zápas se Spartou mimořádně pikantní, neboť letenský klub o vaše služby v průběhu podzimu velmi usiloval a mnozí byli přesvědčení, že při vzájemném zápasu přijedete do Liberce v roli trenéra letenského týmu.

Tohle vůbec neřeším. Budu chtít vyhrát, abychom se v tabulce zvedli a posílili sebevědomí. Jestli zápas zvládneme, půjde o tři ligové body jako z kteréhokoliv dalšího utkání.

Radek Malina, Florencie, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..