Nejkrásnější gól roku? Perotti ohromil fanoušky, trikem rabona přelstil Kozáčika

Řím

Záložník AS Řím Diego Perotti vstřelil jeden z nejúchvatnějších gólů letošního ročníku Evropské ligy a tohoto kalendářního roku. Argentinský fotbalista předvedl ve čtvrtečním duelu s Plzní trik zvaný rabona, kterým nadchl nejen příznivce Vlků.

Záložník AS Řím Diego Perotti (vpravo) slaví se spoluhráčem Edinem Džekem gól proti Plzni v zápase Evropské ligy.

Argentinec, jenž před třemi lety v dresu Sevilly skóroval v Evropské lize i proti Liberci (1:1), přišel ve čtvrtek na hřiště v 63. minutě. V tu chvíli vedl AS Řím nad českým mistrem 2:1. Po necelých dvaceti minutách pobytu na trávníku se zaskvěl parádní fintou, byť mu ke gólu nakonec pomohlo i štěstí.

Perotti v pokutovém území překřížil nohy a pravačkou nečekaně poslal obloučkem míč za záda Matúše Kozáčika. Na jeho parádě nic nemění fakt, že byl balón lehce tečovaný obráncem Alešem Matějů, ani to, že místo přímé střely na bránu chtěl především přihrávat.

Giallorossi nakonec zvítězili nad viktoriány 4:1 a zajistili si první příčku ve skupině E i účast v jarních vyřazovacích bojích Evropské ligy.