Nets doma nestačili, San Antonio opět vede

EAST RUTHERFORD

Basketbalisté San Antonia zdařile oplatili hráčům New Jersey sobotní porážku na vlastní palubovce. Ve třetím finále play off NBA potvrdili pověst týmu, jemuž se na hřišti soupeře daří lépe, a připsali si vítězství 84:79. Stav série je tak opět příznivější pro Spurs, kteří vedou 2:1.

Hráč San Antonia Tony Parker (uprostřed) při střelbě mezi Jasonem Collinsem (vlevo) a Jasonem Kiddem z New Jersey během první čtvrtiny.

"Neumím si vysvětlit, proč hrajeme venku lépe než doma," reagoval v neděli nejlepší hráč San Antonia Tony Parker na fakt, že ze základní části si Spurs odnesli statistiku 27 vyhraných zápasů na palubovkách soupeře proti 14 prohraným a v play off vyhráli venku popáté za sebou. "Prostě je to tak," smál se Parker, který 26 body zastínil i dvojnásobného držitele ocenění pro nejužitečnějšího hráče ligy Tima Duncana.

Scott: bylo to jen malé zakopnutí

Utkání přineslo drama především v poslední části, do které šly oba celky za stavu 57:54 pro domácí. San Antonio ale předvedlo famózní jízdu, kdy nastřílelo 19 bodů proti pěti New Jersey, a necelých šest minut před koncem utkání tak vedlo 73:62. "Ve druhé polovině zápasu mi odcházela střelba," připomněl Parker dvě neproměněné trojky v klíčových chvílích duelu.

Nets se ovšem snadno nevzdali a pod taktovkou svého lídra Jasona Kidda dokázali stáhnout na 75:77. Do konce utkání zbývaly necelé dvě minuty, na otočení výsledku New Jersey ale již nezbyly síly.

Trenér Nets Byron Scott si zvrat v sérii nepřipouští. "Není to velký obrat, zatím je to jen malé zakopnutí," řekl. Série bude pokračovat ještě dalšími dvěma zápasy v New Jersey. Čtvrté finálové utkání je na programu ve středu.

Výsledek - finále:
New Jersey - San Antonio 79:84 (21:15, 30:33, 57:54)
Nejvíce bodů: Martin 23, Kittles 21, Kidd 12 - Parker 26, Duncan 21, Robinson, Rose a Ginobili po 8. Trestné hody: 17/15 - 35/23. Fauly: 26:17. Trojky: 4:5. Diváci: 19.280. Stav série: 1:2.