Rubriky:

Evropská liga

Pohár UEFA ON-LINE: Slavia - Jevlach

24. srpna 2006 19:09 - PRAHA

Splnit povinnost a přes ázerbájdžánského outsidera Karvan Jevlach postoupit do prvního kola Poháru UEFA. Nic jiného fotbalisté pražské Slavie před odvetou na Strahově neberou. Vždyť na půdě soupeře vyhráli 2:0.

"Ale soupeře rozhodně nepodceníme. Doma ukázal kvalitu a potvrdil pověst, že je technicky na výši. Navíc u nás nemá co ztratit," řekl kouč Slavie Karel Jarolím, jenž už má k dispozici Jandu s Nečasem, chybět naopak budou Gaúcho a J. Vorel.

Dárkem dvě výhry

Trenérovi Pražanů bylo včera padesát, ale na slavení prý nebyl čas. "Nechám to na reprezentační přestávku," odpověděl na dotaz Práva. "Chtěli bychom jako tým kromě dárku, který pro trenéra máme připravený v kabině, přidat i postup do prvního kola a v neděli po dvou ligových porážkách zase vítězství v lize," řekl před středečním tréninkem Stanislav Vlček.

ON-LINE záznam utkání sledujte ZDE:

I když po výsledku z prvního zápasu mohou být slávisté relativně v klidu, Vlček přesto varuje před přílišným uspokojením. "Musíme vycházet ze zajištěné obrany, inkasovat by bylo chybou. Samozřejmě chceme vstřelit také nějaký gól, ale nikam se nemusíme hnát. Když nic nepodceníme, nepochybuji, že vyhrajeme a postoupíme."

S tím souhlasil i Dušan Švento: "Musíme hrát celý zápas koncentrovaně a pak nám postup neunikne. Nepřipouštíme si, že bychom ho ztratili. Soupeř má svoji kvalitu, to diváci uvidí. Věřím, že jich přijde co nejvíc."

Ázerbájdžánský klub přijel do Prahy i s nepříjemnou vidinou, že to může být poslední utkání v krátké historii. V domácí lize zatím neodehrál jediný zápas, protože mu v tom brání předpisy. Na soupisce má jen pět domácích fotbalistů. Ostatní hráči jsou cizinci a ti smí v ázerbájdžánské lize nastoupit jen tři. Další dva mohou být na lavičce. I když naděje na postup do evropské soutěže jsou minimální, chce se tým pokusit o zázrak.

Pravděpodobné sestavy:
Slavia: Kozáčik - Krajčík, Latka, Suchý, Hubáček - Janda, Jarolím, Hrdlička, Švento - Vlček, Fořt.
Jevlach: Hasanov - Nasirov, Inckirveli, Pereira - Achalkaci, Muzika, Bajramov, Trapaidze - Fereira, Mogádí - Camara.

Karel Felt, Sport.cz, Právo

Zrušit


Podsekce:

       
  • Souhrn
  • Výsledky
  • Kalendář
  • Tabulky

Načítám data
Vyčkejte prosím, načítám data..