Živě

Neuvěřitelné, píše francouzský tisk o vyřazení Marseille

29. září 2006 11:34 - PAŘÍŽ

Vyřazení Olympique Marseille z Poháru UEFA neznámým soupeřem z Mladé Boleslavi vzbudilo ve Francii pozdvižení, list France Soir označil fiasko favorita za neuvěřitelné. Po čtvrteční prohře 2:4 podrobila média momentálně druhý celek francouzské ligy tvrdé kritice, Le Parisien ale také vyzdvihl bojovnost Středočechů, kteří se nepoložili, ani když dvakrát prohrávali.

 

PRÁVO/Václav Jirsa

Sportovní deník L'Équipe pod titulkem "Nepřípustné!" napsal, že víc než výsledek je podnětem k zamyšlení ubohý způsob, jakým Marseille prohrála s mužstvem, které neoplývá velkými kvalitami ani velkými hráči. Francouzským fotbalistům podle něj chyběly duch, koncentrace, důslednost a důraz v osobních soubojích.

"Ribéry jakoby neexistoval, ale bylo by nespravedlivé svádět všechnu vinu na něho," jmenoval list vicemistra světa. Za vyloženě skvělé pak označil mladoboleslavské publikum.

France Soir napsal, že marseillští se v posledních deseti minutách neuvěřitelným způsobem zlomili a ocitli se tak v propadlišti. Porážka podle deníku nejspíš zanechá na hráčích Olympique stopy.

Podle Le Parisien nebyli ve čtvrtek hráči francouzského celku vůbec poznání. Naopak vyzdvihl, že Češi, kteří po porážce 0:1 v prvním utkání neměli co ztratit, hráli vabank a nepoložili se ani v situaci, kdy by to mnozí jiní udělali.

ČTK, Sport.cz

Letní olympijské hry Tokio 2021

Kvůli koronaviru o rok přeložené letní olympijské hry v Tokiu začínají 23. července slavnostním zahájením a končí 8. srpna 2021 zakončovacím ceremoniálem. Sportovce čeká v rámci 33 sportů 339 disciplín na 33 sportovištích, čeští reprezentanti obhajují jednu zlatou, dvě stříbrné a sedm bronzových medailí z olympiády v Riu.