Ujfalušiho branka porážce Fiorentiny s AS Řím nezabránila

Český reprezentant Tomáš Ujfaluši byl jediným střelcem Fiorentiny při nedělní porážce 1:3 na hřišti fotbalistů AS Řím. Fiorentina tak prohrála v italské lize podruhé za sebou a stále má kvůli korupčnímu trestu nula bodů. Římané jsou třetí se čtyřbodovou ztrátou na první místo.

Ujfalušiho chvíle přišla již v 15. minutě, kdy se míč po nakrátko rozehraném rohovém kopu dostal až k noze českého obránce na hranici pokutového území a ten z voleje rozvlnil síť za překvapeným brankářem. Ujfaluši tak zastoupil kanonýra Toniho, který dnes kvůli trestu chyběl. Možná i proto se Fiorentina již neprosadila, což využil soupeř k otočení skóre. Nejprve vyrovnal De Rossi povedenou ranou z 30 metrů a ve druhém poločase úřadoval Taddei, který dvěma brankami zařídil domácím vítězství.

I po desátém kole vede tabulku Inter Milán následován Palermem. Inter dnes porazil Ascoli 2:0 a Palermo si stejným výsledkem poradilo se Sampdorií Janov. Oba týmy mají 24 bodů, o čtyři více než třetí AS Řím, který však k utkání proti Fiorentině nastoupí až večer.

Ascoli si dalo vlastní gól

Inter zvítězil především díky kapitánovi Zanettimu, který otevřel skóre čtyři minuty před přestávkou. Ascoli se pak pokoušelo vyrovnat, ovšem znovu inkasovalo, když si Cudini dal vlastní branku.

Také Palermo poslal do vedení kapitán, Corini mířil přesně po zahraném signálu při přímém kopu. Převahu Palerma pak dvacet minut před koncem korunoval Zaccardi, který po kombinaci zakončoval do prázdné branky.

AC Milán znovu prohrál

Třetí prohru v posledních čtyřech ligových zápasech zaznamenali fotbalisté AC Milán, kteří tentokrát nestačili na hráče čtvrté Atalanty Bergamo. Nejprve se prosadil kanonýr Ventola a těsně před koncem zvýšil na konečných 2:0 Sorcin. V dresu poražených odehrál celé utkání Marek Jankulovski.

Empoli dokázalo vyrovnat těsně před koncem díky Vannucchimu zápas s Laziem Řím na 1:1, přestože dohrávalo bez dvou vyloučených hráčů, zatímco Laziu chyběl jeden fotbalista.

Itálie - 10. kolo:
Bergamo - AC Milán 2:0 (50. Ventola, 90. Soncin), Chievo - Cagliari 0:0, Empoli - Lazio Řím 1:1 (87. Vannucchi - 17. Panděv), FC Turín - Messina 1:1 (60. Stellone - 36. Cordova), Inter Milán - Ascoli 2:0 (41. Zanetti, 53. vlastní Cudini), Livorno - Udine 1:0 (73. Bakayoko), Palermo - Sampdoria Janov 2:0 (35. Corini, 70. Zaccardo), AS Řím - Fiorentina 3:1 (49. a 66. Taddei, 38. De Rossi - 15. Ujfaluši).