Fotbalisté CSKA vedou dvě kola před koncem o tři body

MOSKVA

Dvě kola před koncem ruské ligy se náskok CSKA Moskva v čele tabulky před městským rivalem Spartakem snížil na tři body. Obhájci titulu utrpěli porážku 0:2 v Samaře, ale Spartak jen remizoval 1:1 na hřišti Saturnu Moskevská oblast. Teoretickou šanci na ligový triumf definitivně ztratil po prohře v Tomsku další moskevský klub Lokomotiv.

Spartak nastupoval do odpoledního utkání s vědomím, že po nečekaném klopýtnutí CSKA může snížit náskok lídra na jediný bod. I s českými reprezentanty Martinem Jiránkem a Radoslavem Kováčem se však nedokázal dlouho prosadit, až v 85. minutě překonal Antonína Kinského z dvaceti metrů Ukrajinec Kaliničenko.

Svěřenci Vladimíra Weisse však potvrdili pověst remízových králů a po trefě Lebeděnka z druhé nastavené minuty si připsali šestnáctý nerozhodný výsledek v sezóně.

Výsledky - 27. kolo:
Dynamo Moskva - FK Moskva 1:1, Jaroslavl - Kazaň 1:5, Perm - Nalčik 1:0, Rostov na Donu - Vladivostok 1:0, Samara - CSKA Moskva 2:0, Saturn MO - Spartak Moskva 1:1, Tomsk - Lokomotiv Moskva 3:1, Torpedo Moskva - Petrohrad 1:2.