Štajner byl u šokující prohry Bayernu s Hannoverem

Bayern Mnichov utrpěl v bundeslize šokující domácí porážku od Hannoveru, který si po nečekaném vítězství 1:0 pomohl z posledního místa tabulky. Hosté s jediným hrotovým útočníkem Jiřím Štajnerem připravili obhájcům titulu čtvrtou porážku v sezoně a první domácí prohru po osmi měsících.

Právě český reprezentant Štajner stál u rozhodující akce, když těsně před poločasovou přestávkou při hrubce domácího obránce Martina Demichelise získal míč. Ten se dostal k jeho maďarskému spoluhráči Szabolcsi Husztiovi, který sebral bavorskému velkoklubu všechny body. Bayern ztrácí na vedoucí Brémy už šest bodů, Hannover, který vyhrál poprvé po šesti porážkách, poskočil na 15. místo.

V Bielefeldu sehrál rovněž důležitou roli český fotbalista, protože zásluhou záložníka Radima Kučery získali domácí bod proti Hertě Berlín. Bývalý olomoucký hráč vyrovnal v duelu adeptů na pohárové pozice čtvrt hodiny před koncem na 2:2.

Výsledky - 11. kolo:
Bayern Mnichov - Hannover 0:1 (43. Huszti), Bielefeld - Hertha Berlín 2:2 (28. Zuma, 76. Kučera - 45.+1 Gilberto, 58. Gimenez), Bochum - Leverkusen 1:3 (48. Iličevič - 7. Barbarez, 32. Voronin, 71. Barnetta), Chotěbuz - Frankfurt 0:1 (22. Takahara), Mönchengladbach - Schalke 0:2 (10. vlastní Ze Antonio, 31. Varela).