Rubriky:

Evropské ligy

Živě

Gyana uráželi ruští fanoušci, prý je podněcoval Titov

10. listopadu 2006 15:17 - MOSKVA

Bývalý liberecký fotbalista Baffour Gyan se stal v ruské lize terčem rasistických urážek. Ghanský útočník po středečním ligovém zápase Saturnu se Spartakem Moskva nařkl hostujícího kapitána Jegora Titova, že podněcoval fanoušky k vyvolávání urážlivých poznámek. Případ začal vyšetřovat tamní svaz.

 

ČTK/Radek Petrášek

Saturn zaslal svazu otevřený dopis vyzývající potrestání těch, kteří si to zaslouží. "Během zápasu mě fanoušci Spartaku hrubě uráželi, nazývali opicí a vydávali zvířecí zvuky," řekl Gyan deníku Sovětskij Sport.

Titova pak obvinil, že se nezachoval jako správný kapitán, ale jako rasista. "Místo aby je uklidnil, situaci ještě zhoršil. Provokoval diváky a řekl sudímu, ať mi dá druhou žlutou kartu," postěžoval si bratr ghanského reprezentanta Asamoaha Gyana.

Útočník Saturnu atmosféru neunesl a po obscénním gestu směrem k tribunám byl vyloučen. "Ztratil jsem trpělivost, nebylo to správné," dodal Gyan. Titov jeho obvinění popřel.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


MS v hokeji 2019

83. mistrovství světa v ledním hokeji probíhá od 10. do 26. května 2019. Pořadatelem je Slovensko, jehož národní tým začíná ve skupině A v Košicích. Český tým ve skupině B odehraje první zápas v Bratislavě, kde se právě 26. května odehraje i finále.