Uzdravený Nedvěd vstřelil při výhře oba góly Juventusu

ŘÍM

Po jednozápasové pauze způsobené chřipkou se Pavel Nedvěd vrátil do sestavy Juventusu ve velkém stylu. Bývalý reprezentační kapitán vstřelil oba góly turínského velkoklubu při vítězství nad Pescarou a pomohl svému týmu na třetí místo tabulky druhé italské ligy.

Pavel Nedvěd.

Nejlepší hráč Evropy za rok 2003 Nedvěd musel kvůli nemoci vynechat pondělní duel v Neapoli, v němž Juventus teprve podruhé v sezóně nevyhrál. V 11. kole už ale český záložník vrátil tým, jenž kvůli korupci přišel o mistrovské tituly, prvoligovou příslušnost a ještě devět bodů, zpět na vítěznou cestu.

Čtyřiatřicetiletý Nedvěd vstřelil oba své góly typicky z větší vzdálenosti. Nejprve napřáhl v 18. minutě pravačkou zpoza velkého vápna a v 57. minutě po Zanettiho přihrávce téměř ze stejného místa, ale tentokrát po zemi, stanovil konečné skóre.

Juventus již ztrácí jen bod na druhý Janov, jenž přišel o vedení v tabulce remízou 1:1 v Albinoleffe. S náskokem dalšího bodu je v čele Piacenza po vítězství 3:2 nad svěřenci Zdeňka Zemana z Lecce.

Serie B - 11. kolo:
Albinoleffe - FC Janov 1:1, Boloňa - Arezzo 1:0, Brescia - Mantova 0:0, Cesena - Frosinone 2:1, Crotone - Modena 3:0, Juventus Turín - Pescara 2:0, Piacenza - Lecce 3:2, Spezia - Vicenza 1:0, Verona - Terst 0:1.