Palermo porazilo Turín, o skóre vede italskou ligu

ŘÍM

První místo v tabulce po 11. kole italské ligy patří fotbalistům Palerma, kteří jasně přehráli FC Turín a zvítězili 3:0. Vedou ovšem jen o skóre před Interem Milán, který ve večerním utkání s Parmou zvítězil 2:1 brankou v nastavení. O branky Palerma se podělila hlavní útočná trojka Corini, Di Michele a Amauri, kteří obstarali 17 z 26 gólů mužstva.

Corini nejprve těsně před změnou stran vstřelil svou šestou branku v sezoně, když dorazil do sítě nepovedenou střelu Simplicia. Di Michele pak nezaváhal tváří v tvář hostujícímu brankáři a prosadil se popáté v sezoně. Amauri výhru pojistil střelou z úhlu a byla to jeho šestá přesná trefa.

Inter zahájil zápas v Parmě povedenou akcí Ibrahimovice, který svůj tým poslal do vedení v 15. minutě, ovšem za deset minut vyrovnal domácí kanonýr Budan. Ten se tak prosadil již v pátém ligovém utkání za sebou. Inter pak čtrnáctý tým tabulky zatlačil do obrany, ale odměna se dostavila až v druhé minutě nastavení, kdy se trefil Argentinec Cruz.

Výhru 3:0 zaznamenali i hráči Sampdorie v duelu s Chievem. Střelecký účet otevřel kanonýr Bonazzoli a ještě do poločasu zamířil přesně hned dvakrát Quagliarella. Na italskou ligu neobvyklých pět gólů nastřílelo Lazio do branky Udine. Dvakrát se prosadili Rocchi s Maurim, pátou branku přidal kapitán Oddo. Lazio je dvanácté o bod právě za Udine.

Itálie - 11. kolo:
Ascoli - Empoli 0:1 (7. Busce), Catania - Livorno 3:2 (35. Spinesi, 61. Caserta, 90. Corona - 45. Bakayoko, 60. Paulinho), Lazio Řím - Udine 5:0 (33. a 82. Rocchi, 41. a 73. Mauri, 78. Oddo), Messina - Cagliari 2:2 (35. Cardova, 63. Rigano - 53. Esposito, 90+2. Conti), Palermo - FC Turín 3:0 (43. Corini, 69. Di Michele, 79. Amauri), Sampdoria Janov - Chievo 3:0 (28. a 36. Quagliarella, 19. Bonazzoli), Siena - Reggina 0:1 (70. Bianchi z pen.), Parma - Inter Milán 1:1 (26. Budan - 15. Ibrahimovic, 90+2. Cruz).