Brémy ukončily sérii Bielefeldu a drží se za Schalke

Fotbalisté Werderu Brémy zásluhou vítězství 3:0 nad Bielefeldem nepustili vedoucí Schalke do trháku. Na druhém místě německé ligy nadále ztrácejí dva body. Bielefeldu, jenž prohrál poprvé po osmi zápasech, nepomohli ani tři čeští fotbalisté Petr Gabriel, Radim Kučera a David Kobylík, kteří odehráli celé utkání.

Brémy dovedl k vítězství nejlepší střelec týmu Klose, který měl prsty ve všech třech trefách. Nejprve dostal přesný pas do běhu od Almeidy, vyhrál běžecký souboj s obráncem a obstřelil brankáře. Těsně před odchodem do kabin pak dorazil sraženou střelu Almeidy a připsal si osmou branku v sezoně. Po změně stran Klose ještě připravil gól pro střídajícího Hunta.

Trápící se Hamburk sice v zápase s Bayernem Mnichov dostal proměněnou penaltou do vedení Van der Vaart, ovšem prohře 1:2 nezabránil. Obhájci titulu vyrovnali zásluhou přesné trefy kanonýra Makaaye a dvanáct minut před koncem zařídil hostům tři body Pizarro. Předposlednímu Hamburku chyběl kvůli žlutým kartám David Jarolím.

Norimberk remizoval ve Wolfsburgu 1:1 a nadále mu patří devátá příčka. V základní sestavě hostů se objevil z českých reprezentantů jen Tomáš Galásek. Jan Polák stejně jako v posledních utkáních začal na lavičce náhradníků a na hřiště se dostal až deset minut před koncem, když vystřídal právě Galáska.

Jiří Štajner se s Hannoverem radoval z první výhry na domácím hřišti od března. Vítězství 1:0 nad poslední Mohučí, za kterou poslední dvacetiminutovku odehrál Petr Ruman, zařídil přesnou hlavičkou íránský útočník Hášemíján.

Bundesliga - 14. kolo:
Brémy - Bielefeld 3:0 (29. a 45. Klose, 75. Hunt), Frankfurt - Dortmund 1:1 (38. Kyrgiakos - 79. Smolarek), Hamburk - Bayern Mnichov 1:2 (19. Van der Vaart z pen. - 57. Makaay, 78. Pizarro), Hannover - Mohuč 1:0 (75. Hášemíján), Hertha Berlín - Cáchy 2:1 (41. Pantelič, 62. Dejagah - 45. Lehmann), Wolfsburg - Norimberk 1:1 (75. Menseguez - 7. Sajenko).