Vieira zařídil fotbalistům Interu šestou výhru za sebou

ŘÍM

V italské fotbalové lize se Inter Milán a AS Řím vzdalují soupeřům. Inter dnes vyhrál 2:1 na hřišti třetího Palerma a díky šestému vítězství po sobě si udržel čtyřbodový náskok v čele tabulky. Vítězný gól dal v 61. minutě záložník Vieira, jenž se trefil v soutěži poprvé od letního přestupu z Juventusu.

Úspěšnou sérii prodloužili i fotbalisté AS Řím, kteří vyhráli 4:2 na půdě Sampdorie Janov a připsali si pátý úspěch za sebou. V dresu AS se dvakrát střelecky prosadil kapitán Franceso Totti a se sedmi zásahy je druhý v tabulce střelců. Domácí fotbalisté dokázali odpovědět na jeho první branku, když o minutu později vyrovnal Volpi, ale hosté ještě do poločasu zápas rozhodli.

Toskánské derby mezi Sienou a Fiorentinou skončilo nerozhodně 1:1. Domácí tým se dostal do vedení v 18. minutě zásluhou Antoniniho, ale na druhé straně dokázal ještě do přestávky vyrovnat rumunský kanonýr Mutu. V obraně hostů odehrál zápas Tomáš Ujfaluši.

Výsledky - 13. kolo:
Empoli - Cagliari 1:0 (9. Vannucchi), Sampdoria Janov - AS Řím 2:4 (14. Volpi, 90.+2 Flachi z pen. - 13. a 74. Totti, 33. Perrotta, 44. Panucci), Bergamo - FC Turín 0:2 (78. Lazetič, 88. Rosina), Catania - Parma 2:0 (67. Spinesi z pen., 84. Caserta), Siena - Fiorentina 1:1 (18. Antonini - 38. Mutu), Reggina - Livorno 2:2 (63. Bianchi, 77. Leon - 23. Galante, 27. Lucarelli), Lazio Řím - Ascoli 3:1 (8. Belleri, 28. Panděv, 84. Foggia - 15. vlastní Mauri), Palermo - Inter Milán 1:2 (45. Amauri - 7. Ibrahimovic, 61. Vieira).