Raúlův gól udržel Real Madrid v kontaktu s čelem

MADRID

Ve dvanáctém kole španělské fotbalové ligy se vedoucí trojice vzdálila svým pronásledovatelům. Po sobotní jasné výhře vedoucí Barcelony uspěli i fotbalisté Sevilly a Realu Madrid, kterému zajistil vítězství 1:0 ve Valencii třetí letošní brankou kanonýr Raúl. Sevilla vyhrála v Bilbau 3:1 zejména díky dvěma brankám Luise Fabiana.

Bodovou ztrátu na nejlepší dnes zaznamenala čtvrtá Zaragoza, která neudržela vedení ve Vigu, kde nakonec remizovala 1:1. Hosté šli brzy do vedení, když se podeváté v sezoně trefil Milito. Už od 13. minuty však hrála Zaragoza v deseti po vyloučení Zapatera a Baiano ve druhém poločase početní převahu využil.

Fotbalisty San Sebastianu připravil o první vítězství v sezoně vlastní gól obránce Iona Ansotegiho. V sobotu večer vedli na stadionu Atlétika Madrid až do 77. minuty, než brankář Bravo uklouzl a centr Atlétika se od hrudníku Ansotegiho odrazil do sítě. Madridský klub je v tabulce pátý.

Výsledky - 12. kolo:
Atlético Madrid - San Sebastian 1:1 (77. vlastní Ansotegi - 24. Uranga), Pamplona - La Coruňa 4:1 (5. a 59. Soldado, 22. Valdo, 90. Miloševič - 30. Rodriguez), Vigo - Zaragoza 1:1 (52. Baiano - 6. Milito), Betis Sevilla - Espaňol Barcelona 1:1 (33. Robert - 90.+1 Pandiani), Tarragona - Mallorca 2:3 (40. Campano, 72. Ruben - 55. Jankovič, 62. Victor, 88. Arango), Santander - Huelva 4:3 (13. a 63. Žigič, 32. Garay z pen., 42. Colsa - 28. Beto, 60. Uche, 90. Muňoz), Getafe - Levante 0:0, Valencia - Real Madrid 0:1 (52. Raúl.), Bilbao - FC Sevilla 1:3 (68. Aduriz - 5. a 90.+4 Luis Fabiano, 10. Martí).