Zlámalův tým Hearts poprvé v sezóně prohrál

Glasgow

Fotbalisté Heart of Midlothian s českým brankářem Zdeňkem Zlámalem utrpěli v 8. kole skotské ligy první porážku v sezóně. Tým z Edinburghu podlehl 1:3 na půdě Glasgow Rangers trenéra Stevena Gerrarda, ale udržel si vedení v tabulce.

Brankář Zdeněk Zlámal ještě v dresu Zlína.

Hearts v součtu s poháry neprohráli žádné ze 13 utkání a prožívali nejlepší start od sezóny 2005/06, kdy byli oporami týmu čeští fotbalisté Rudolf Skácel a Roman Bednář. Nyní však lídři tabulky narazili na hřišti Rangers, kteří ve čtvrtek zdolali v Evropské lize Rapid Vídeň a doma v Ibrox Parku jsou v této sezóně neporaženi.

Dvaatřicetiletý Zlámal dnes inkasoval stejně gólů jako v dosavadním průběhu ligy. Poprvé ho překonal už ve 3. minutě Ryan Kent a další branky mu ještě do poločasu vstřelili Alfredo Morelos a Scott Arfield. Hearts v druhé půli snížili díky Jimmymu Dunneovi, po vyloučení Michaela Smithe hráli zhruba 35 minut o deseti.

V čele tabulky mají Hearts náskok dvou bodů před Hibernianem, Rangers jsou šestí.