Rubriky:

Evropské ligy

V korupční kauze v Belgii byl obviněn sudí a další čtyři lidé. Kouč Brugg trávil noc ve vězení, ruší se zápasy

11. října 2018 19:17 - Brusel
(Aktualizováno: 11. října 2018 22:52)

Korupční kauza v belgickém fotbalu má první obviněné. Státní žalobce obvinil jednoho rozhodčího a další čtyři osoby z ovlivňování zápasů v domácí nejvyšší soutěži. Čtyři z nich čelí obvinění z kriminálního spolčování a korupce, pátý z praní špinavých peněz.

 

Jan Handrejch, Právo

Podle informací médií se zatím případ dotkl agenta Dejana Veljkoviče, rozhodčího Sebastiena Delferiereho a funkcionářů Mechelenu a Beverenu. Oba kluby spolu hrály poslední den základní části minulé sezony v březnu. Nikdo z nich se zatím k obviněním nevyjádřil.

Aféra propukla tři měsíce poté, co belgická reprezentace zazářila na mistrovství světa, kde získala bronz. Belgická policie provedla řadu razií v několika fotbalových klubech včetně úřadujícího mistra FC Bruggy, Anderlechtu Brusel, Standardu Lutych nebo Racingu Genk.

Trenér Brugg Ivan Leko strávil po policejním výslechu noc na dnešek ve vězení. Podle belgických médií je přítelem agenta Veljkoviče.

Prohlídky se dotkly i domů šesti klubových šéfů, čtyř agentů, dvou rozhodčích a klenotníků. Důvodem je vyšetřování finančních podvodů a podezření z ovlivňování zápasů.

Vzhledem k napjaté situaci v belgickém fotbale se nebude o víkendu hrát tamní druhá liga, desáté kolo bylo kompletně zrušeno. Nejvyšší soutěž má pauzu kvůli reprezentačním zápasům.

ČTK

Zrušit


Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy