Na stadiónu Arsenalu se objevily stopy polonia

5. prosince 2006 22:32 - LONDÝN

Stopy radioaktivního polonia, které zabilo bývalého ruského špióna Alexandra Litviněnka, se objevily také na stadiónu fotbalistů londýnského Arsenalu. Mluvčí úřadu veřejného zdraví však ubezpečila, že množství látky na Emirates Stadium neznamená žádnou hrozbu.

"Našli jsme stopy (polonia) v téměř nezjistitelných hodnotách. Neznamenají žádné riziko pro veřejné zdraví," cituje agentura Reuters mluvčí Katherine Lewisovou.

Velké množství polonia 210 bylo příčinou smrti bývalého agenta Litviněnka, jenž zemřel 23. listopadu v Londýně. Britská policie poté nacházela stopy této radioaktivní látky na více místech v britské metropoli.

Podle tisku je jedním z podezřelých z vraždy bývalý agenty FSB Andrej Lugovoj, jeden ze tří mužů, kteří se s Litviněnkem setkali 1. listopadu v hotelu Millenium. Právě po této schůzce se zhoršilo Litviněnkovo zdraví. V tentýž den Lugovoj společně s manželkou a třemi dětmi na stadiónu Emirates sledoval utkání Ligy mistrů Arsenal - CSKA Moskva.

ČTK

Časová osa: Evropské ligy

Filtr článků - Evropské ligy


Fortuna liga 2020/2021

Fortuna liga startuje 22. 8. 2020 za účasti osmnácti týmů. Na podzim se odehraje patnáct kol. Prvoligovými nováčky jsou Pardubice a Brno. Kvůli koronavirovým opatřením se mění formát ligy. Hraje se bez nadstavby.