Rubriky:

Evropské ligy

Beckham chybí v pětici hvězd podle kouče Fergusona

14. prosince 2006 19:35 - MANCHESTER

Trenér Alex Ferguson jmenoval pět fotbalistů "světové třídy", s nimiž během svého dvacetiletého působení v Manchesteru United pracoval. Není mezi nimi bývalý kapitán anglické reprezentace David Beckham, jehož vztahy s věhlasným koučem byly v závěru angažmá na Old Trafford napjaté.

 

ČTK/AP

Do elitní pětice se dostal brankář Peter Schmeichel, záložníci Ryan Giggs, Eric Cantona a Roy Keane a útočník WEayne Rooney. Blízko k nim prý má Paul Scholes, podle Fergusona nejchytřejší záložník v historii United. "Pracovat s takovými lidmi bylo obrovské potěšení," řekl Ferguson.

Velký potenciál má podle kouče Portugalec Cristiano Ronaldo. "Hraje na nejtěžším postu ve fotbale a nikdy nevzdává snahu získat míč a atakovat hráče. Umí hrát oběma nohama, je bojovník, a jakmile se zlepší jeho fotbalové myšlení, bude bezpochyby hráčem světové třídy," uvedl na adresu jednadvacetiletého ofenzivního fotbalisty.

O Beckhamovi, který v United působil dvanáct let a triumfoval s ním v Lize mistrů, nepadlo ani slovo. Fergusonovo mlčení může souviset s vyostřeným závěrem angažmá slavného záložníka, který v roce 2003 odešel do Realu Madrid. Krátce před tím kouč po pohárové porážce s Arsenalem v šatně nakopl kopačku a zasáhl Beckhama do hlavy.

ČTK

Zrušit