Norimberk po penaltách postoupil do čtvrtfinále poháru

BERLÍN

Až po penaltovém rozstřelu se v úterý radovali fotbalisté Norimberku z postupu do čtvrtfinále Německého poháru. Nejvíce oslavovaným hrdinou byl brankář Klewer, který zneškodnil hned tři penalty druholigovému soupeři Unterhachingu, s nímž hrál bundesligový favorit 120 minut bez branek.

Podle německých agentur si vysloužil nejvyšší hodnocení spolu s Klewerem i Tomáš Galásek, jenž odehrál celý zápas. Z jeho spoluhráčů penaltu proměnili Pinola a Sibon. V dresu Unterhachingu spálil útočník Michal Kolomazník v prvním poločase velkou šanci, když stál sám před brankou, ale z osmi metrů mířil nad. V 65. minutě byl střídán.

I další tři postupující jsou zástupci bundesligy. V duelu dvou týmů z nejvyšší soutěže Stuttgart vyhrál v Bochumi 4:1, berlínská Hertha na půdě amatérů z Osnabrücku zvítězila 3:0 a Frankfurt zlomil odpor Kolína nad Rýnem dvěma góly v prodloužení.

Zbývající čtyři zápasy se hrají ve středu, v jednom z nich se obhájce trofeje Bayern Mnichov představí v Cácách.

Výsledky - osmifinále:
VfL Bochum - VfB Stuttgart 1:4, Osnabrück (III. liga) - Hertha Berlín 0:3, Eintracht Frankfurt - 1. FC Kolín n. R. (II.) 3:1 po prodl., 1. FC Norimberk - SpVgg Unterhaching (II.) 0:0, pen. 2:1.