Real Madrid i s Cannavarem prohrál doma ostudně s Huelvou

MADRID

Fotbalisté Realu Madrid i s novopečeným nejlepším hráčem světa podle ankety FIFA Fabiem Cannavarem podlehli ve středečním utkání 16. kola ostudně 0:3 nováčkovi z Huelvy. Tým Recreativo vyhrál na stadionu Santiaga Bernabeua poprvé v klubové historii, jež se začala psát už v roce 1889.

Utkání se dnes přitom nemuselo vůbec hrát, neboť představitelé Huelvy požádali kvůli tragickému úmrtí svých fanoušků o odložení zápasu, svaz mu však nevyhověl. Autobus s příznivci se srazil cestou do Madridu dnes krátce po půlnoci nedaleko Sevilly s nákladním vozem; nehodu nepřežili čtyři lidé a dalších sedmatřicet utrpělo zranění.

Utkání tak začalo minutou ticha a Cannavaro přišel o možnost ukázat fanouškům trofeje pro nejlepšího hráče Evropy a světa, slavnostní ceremoniál byl totiž zrušen. V pochmurné náladě pro domácí se nesl i zbytek zápasu a smutným hrdinou byl právě Cannavaro, jenž přitom nastoupil jen díky tomu, že Real uspěl s odvoláním proti jeho červené kartě z minulého kola.

Bývalý liverpoolský útočník Sinama-Pongolle otevřel skóre v 10. minutě poté, co kolem Cannavara prošel, a totéž se slavnému Italovi stalo po přestávce, kdy zvýšil Uche. V poslední minutě pak mizérii Realu, který přišel o možnost alespoň do čtvrtka předstihnout Barcelonu, podtrhl z trestného kopu Viqueira.

Sevilla ukončila rok stylově

Stylově naopak ukončila kalendářní rok Sevilla, která deklasovala 4:0 La Coruňu a vybudovala si v čele tabulky čtyřbodový náskok před mistrovskou Barcelonou. Katalánci však mají kvůli své účasti na mistrovství světa klubů dva zápasy k dobru. Svým 13. a 14. gólem v sezoně se na výhře vítězů Poháru UEFA podílel Frederic Kanouté, jenž si upevnil vedení v tabulce kanonýrů.

Fotbalisté Getafe neprolomili ani dnes střeleckou krizi, která je ve španělské lize pronásleduje. Madridský tým dnes podlehl 0:1 barcelonskému Espaňolu 0:1 a znovu neskóroval - v posledních šesti zápasech dali svěřenci kouče Bernda Schustera jediný gól a klesli na deváté místo tabulky.

Španělsko - 16. kolo:
Vigo - San Sebastian 0:0, Pamplona - Levante 2:1 (53. Cruchaga, 69. Soldado - 90. Niňo), Tarragona - Betis Sevilla 0:1 (65. Assuncao z pen.), Santander - Villarreal 2:1 (48. Rubén, 64. Colsa - 86. Barreno), Getafe - Espaňol Barcelona 0:1 (74. Tamudo), Real Madrid - Huelva 0:3 (35. Sinama-Pongolle, 52. Uche, 90. Viqueira), FC Sevilla - La Coruňa 4:0 (29. a 63. z pen. Kanouté, 65. Fabiano, 73. Alvés).