Koller střídal už v deváté minutě, Monako remízovalo v Lyonu

PAŘÍŽ

Český fotbalový reprezentant Jan Koller odehrál při páteční bezbrankové remíze Monaka na hřišti nejlepšího týmu francouzské ligy Lyonu jen prvních devět minut, poté byl s podezřením na zranění vystřídán. Koller si po jednom ze soubojů pohmoždil koleno, po ošetření chtěl pokračovat ve hře, avšak trenér Banide místo něj přesto poslal na hřiště Kallona.

Jan Koller na tréninku reprezentace.

Český kanonýr, který podle francouzských médií nesl vystřídání velmi nelibě, tak nemohl přímo na hřišti oslavovat zisk bodu proti velkému favoritovi. Lyon i přes ztrátu neochvějně vládne ligové tabulce, zatímco týmu Monaka patří až patnácté místo. Slavit naopak mohl další Čech Jaroslav Plašil, který se na hřiště dostal dvacet minut před koncem a podílel se tak na udržení čistého konta.

Koller stihl nastoupit jen ke čtyřem ligovým zápasům poté, co se vyléčil z poraněného stehenního svalu. Přesnější informace ohledně jeho dnešních zdravotních potíží zatím nejsou k dispozici.

Pařížský St. Germain remizoval na stadionu Troyes 1:1 a v tabulce je šestnáctý. Hosté, za které odehrál celý zápas i český obránce David Rozehnal, vedli Dianovou brankou z úvodu druhé půle, v 73. minutě však za domácí tým vyrovnal střídající Ba.

Šmicer byl již na lavičce náhradníků

K nečekané prohře směřovali fotbalisté Lensu, kteří dlouho nemohli vstřelit branku předposlednímu Nice, kde prohrávali 0:1 po trefě reprezentanta Pobřeží slonoviny Koného. Pomohl jim až nařízený pokutový kop, který proměnil Jussie. Obrat za šest minut dokončil Dindane a Lens se tak vrátil na druhou pozici, odkud ho nakrátko sesadilo Sochaux.

To sice v duelu s Nancy od 11. minuty rovněž prohrávalo, ale po změně stran stačily Zianimu k otočení skóre pouhé tři minuty. Alžírský záložník dal v tomto ročníku ligy celkem sedm branek a v pořadí střelců se zařadil do nejlepší desítky.

V zápase mezi Bordeaux a Le Mans, který skončil výhrou domácích 1:0, se český reprezentant Vladimír Šmicer po dlouhodobé zdravotní pauze objevil již na lavičce náhradníků. Do utkání ho však trenér Bordeaux zatím neposlal.

Výsledky - 19. kolo:
Sochaux - Nancy 2:1 (62. a 65. z pen. Ziani - 11. Puygrenier), Troyes - Paris St. Germain 1:1 (73. Ba - 48. Diane), Lyon - Monako 0:0, Bordeaux - Le Mans 1:0 (61. Cid), Lille - Auxerre 1:1 (51. Youla - 55. Akalé), Lorient - Rennes 0:0, Nice - Lens 1:2 (26. Koné - 73. Jussie z pen., 79. Dindane), Toulouse - Nantes 0:4 (67. Rossi, 71. Cetto, 78. Oliech, 87. Diallo), Valenciennes - Sedan 2:1 (14. Savidan z pen., 20. Mater - 71. Job).