Rubriky:

Evropské ligy

Abramovič z Chelsea neodejde, ale omezí utrácení

24. prosince 2006 17:18 - LONDÝN

Ruský majitel anglického klubu FC Chelsea Roman Abramovič slíbil, že omezí rekordní nákupy fotbalistů. Ve svém prvním interview po třech letech, které poskytl listu The Observer, zároveň vyvrátil spekulace o tom, že by mohl brzy londýnský klub opustit.

 

Archiv

"Budeme utrácet méně než dřív. Naší strategií bude vychovávat si vlastní hráče v naší fotbalové akademii, do níž jsme hodně investovali, a věřím, že to přinese výsledky," prohlásil ruský magnát.

Chelsea během jeho tříleté vlády utratila podle odhadů 276 miliónů liber, což je více než 11 miliard korun, a Rus byl za své rekordní nákupy často kritizován. Letos překonal rekord anglické ligy, když za Ukrajince Andreje Ševčenka zaplatil 30 miliónů liber. Také enormně vysoké platy, které hráči v Chelsea dostávají, jsou mnohým trnem v oku a Chelsea se pro hodně fanoušků stala nenáviděným klubem.

Fotbal ho stále baví

Abramovič si však nemyslí, že by za to mohla jeho agresivní politika. "Lidé prostě mají rádi, když nejlepší tým prohrává. A někomu také může vadit, že nemáme finanční problémy," řekl majitel klubu. Počet příznivců Chelsea prý za jeho působení vzrostl.

Ruský boháč odmítl úvahy o tom, že by chtěl s Chelsea hrát nějakou evropskou "superligu" místo toho, aby dál nastupovala v anglické lize. "Peníze hrají ve fotbale velkou roli, ale ne rozhodující. Hrát v Anglii například pohár v nějakém malém městě, to je velmi vzrušující, v tom je krása anglického fotbalu," řekl Abramovič.

Rozhodně prý se nechystá Chelsea opustit. "Moji známí tvrdili, že až vyhrajeme dvakrát ligu, tak mě to přestane bavit. Ale my jsme už dvakrát vyhráli a mě to baví, čím dál tím víc," řekl Abramovič a dodal: "Jsem zvláštní fanoušek. Víc mě vzrušují jednotlivé zápasy než mistrovský titul."

ČTK, Sport.cz

Zrušit