Evropské ligy

Manchester United ztratil body za remízu v Newcastlu

1. ledna 2007 18:27 - LONDÝN

Vedoucí tým anglické fotbalové ligy Manchester United získal ve svém prvním utkání v novém roce pouze bod za pondělní remízu 2:2 v Newcastlu. Ztrátu lídra může v úterý využít mistrovská Chelsea, která má před duelem na hřišti Astonu Villa manko na první místo sedm bodů.

Tým Alexe Fergusona nejprve otočil vývoj skóre, když Paul Scholes dvěma trefami orámoval poločasovou přestávku a odpověděl na vedoucí gól Jamese Milnera. Ale favorit na tříbodový zisk nedosáhl, protože čtvrt hodiny před koncem se trefil kanadský obránce David Edgar.

Už odpoledne skončil úvodní zápas Premier League v roce 2007 jednoznačným vítězstvím Liverpoolu 3:0 nad Boltonem. Přímý duel o třetí místo v tabulce rozhodli domácí třemi góly v závěrečné půlhodině a ukončili pětizápasovou sérii triumfů soupeře. Sami vyhráli pošesté z posledních sedmi utkání a posunuli se na třetí místo o bod před svého dnešního protivníka.

Crouch otevřel skóre nůžkami

Skóre zápasu otevřel až po hodině hry střelou v pádu přes hlavu Peter Crouch a chvíli po něm skóroval z voleje z podobné situace po centru z pravé strany Steven Gerrard. V závěru zpečetil výsledek svým sedmým gólem v sezoně Dick Kuijt, který překonal finského jubilanta v brance hostů Jussiho Jääskeläinena. Ten nastoupil v dresu Boltonu ke svému 300. ligovému utkání.

Teprve třetí start v anglické lize si připsal český gólman Jan Laštůvka, který se postavil do branky Fulhamu od 61. minuty utkání s Watfordem místo Anttiho Niemiho. Fin si poranil krk při hlavičkovém obranném pokusu na hranici vápna, po němž spadl z výšky popředu hlavou přímo na trávník. Sedm minut byl ošetřován a posléze odnesen na nosítkách ze hřiště a převezen do nemocnice na rentgen. Podle trenéra Fulhamu Chrise Colemana by se ale nemuselo jednat o těžké zranění, protože hráč měl podle svých slov cit ve všech částech těla.

Laštůvka zůstal nepřekonán

Laštůvka po dvou prosincových duelech, v nichž inkasoval dohromady šest branek, tentokrát zůstal stejně jako jeho kolega nepřekonán. Zápas skončil 0:0.

Zato fanoušci v Readingu si užili brankových hodů. Domácí nováček Premier League deklasoval 6:0 fotbalisty West Hamu, jejichž kouč Alan Curbishley prožil v pátém utkání po svém příchodu k týmu těžké zklamání. Už v poločase vedl Reading 4:0. Svůj první ligový gól vstřelil v 15. minutě Stephen Hunt, který na sebe zatím v Premier League upozornil především říjnovým střetem s gólmanem Chelsea Petrem Čechem. Dvakrát skóroval Kevin Doyle a s deseti zásahy je třetí v tabulce střelců za vyhlášenými kanonýry Drogbou a Cristianem Ronaldem.

Anglie - 22. kolo:
Liverpool - Bolton 3:0 (61. Crouch, 63. Gerrard, 83. Kuijt), Fulham - Watford 0:0, Manchester City - Everton 2:1 (50. a 72. z pen. Samaras - 84. Osman), Middlesbrough - Sheffield United 3:1 (69. a 76. z pen. Yakubu, 36. Viduka - 45. Jagielka z pen.), Portsmouth - Tottenham 1:1 (29. Mwaruwari - 50. Malbranque), Reading - West Ham United 6:0 (36. a 78. Doyle, 12. Gunnarsson, 15. Hunt, 30. vlastní Ferdinand, 53. Lita), Wigan - Blackburn 0:3 (37. vlastní Heskey, 58. Derbyshire, 76. McCarthy z pen.), Newcastle - Manchester United 2:2 (33. Milner, 74. Edgar - 40. a 46. Scholes).