Rubriky:

Evropské ligy

Mourinho: Čech by mohl chytat už 20. ledna

3. ledna 2007 12:22 - LONDÝN

Fotbalový brankář Petr Čech by se už 20. ledna mohl objevit zpět v soutěžním utkání. Tvrdí to alespoň Čechův trenér z londýnské Chelsea José Mourinho, který věří, že jednička české reprezentace zotavující se z říjnové operace fraktury lebky stihne už prestižní duel proti Liverpoolu.

 

PRÁVO/Jan Krůta

Stejně jako Čech by se podle Mourinha mohl ve stejném zápase vrátit do hry i nizozemský záložník Arjen Robben, jenž nehraje kvůli svalovému zranění. "Budu mít Robbena a Petr Čecha zpátky po zápase proti Wiganu (13. ledna). Těším se na to," řekl po úterní bezbrankové remíze na hřišti Aston Villy Mourinho.

Více o zranění Johna Terryho najdete ZDE:

V otázce Čechova návratu však bude podle jeho manažera Pavla Zíky klíčová až důkladná prohlídka naplánovaná na polovinu ledna. Tu čtyřiadvacetiletý gólman absolvuje přesně tři měsíce poté, co se 14. října zranil po souboji se záložníkem Readingu Stephenem Huntem.

Terry se možná vrátí ještě dřív

"Petr se ale už cítí fyzicky velmi dobře a pokud mu lékaři dají po důkladné prohlídce povolení, tak už bude záležet jen na dohodě Mourinha a Petra, kdy se znovu zapojí do zápasu," uvedl ve středu Zíka pro ČTK.

O něco dříve než Čech by se ale do sestavy Chelsea mohl vrátit její další klíčový hráč, stoper a kapitán John Terry. Ten se kvůli potížím se zády představil naposledy v utkání Premier League 13. prosince proti Newcastlu, absolvoval operaci a chyběl pět zápasů, v nichž oslabená defenziva "Blues" inkasovala osm branek a na vedoucí Manchester United ztrácí už šest bodů.

Terry by v tomto týdnu už měl odehrát utkání ze rezervu a 13. ledna proti Wiganu hodlá opět nastoupit za první tým. Právě absence Čecha a Terryho byly podle kouče Mourinha hlavním důvodem současné výsledkové krize vítěze anglické ligy z posledních dvou let. "Potřebuju nejlepšího brankáře světa (Čecha) zpátky. Potřebuju nejlepšího stopera světa (Terryho) zpátky. Nepotřebuju miliony, abych si pořídil náhradu, chci zpátky tyhle dva," prohlásil Mourinho na konci prosince.

ČTK, Sport.cz

Zrušit