Rubriky:

Evropské ligy

Real nabídl Beckhamovi novou smlouvu na dva roky

3. ledna 2007 19:27 - MADRID

Real Madrid předložil anglické fotbalové hvězdě Davidu Beckhamovi novou nabídku na prodloužení smlouvy o dva roky. Podle hráčova mluvčího by kontrakt zaručil jednatřicetiletému záložníkovi o něco lepší podmínky, než má dosud. Španělský velkoklub usiluje o prodloužení smlouvy s Beckhamem už od podzimu, ale bývalý kapitán anglické reprezentace s podpisem stále váhá.

 

ČTK

Beckhamův mluvčí Simon Oliveira prohlásil, že v lednovém přestupním termínu fotbalista San Bernabeu určitě neopustí, i když se spekulovalo o jeho přestupu do Interu Milán či některého z anglický celků.

"Definitivní verzi návrhu smlouvy máme na stole a teď o něm budeme pár týdnů jednat. David teď v žádném případě neodejde, má v úmyslu hrát ve zbytku sezóny v týmu Realu významnou roli," řekl Oliveira podle agentury Reuters s tím, že by mohlo být jasno v březnu.

Beckham má v Madridu smlouvu do léta, pak bude moci odejít jinam bez náhrady. Proto se v posledních týdnech objevovaly zprávy, že se vedení "Bílého baletu" pokusí na pohasínající anglické hvězdě ještě něco vydělat a během ledna fotbalistu prodá. Beckham prožívá nejhorší sezónu v kariéře, v lize nastoupil v základní sestavě jen v pěti zápasech a po mistrovství světa vypadl z národního týmu.

Podle britských a španělských médií byla dosavadní jednání o prodloužení smlouvy neúspěšná proto, že Real si hodlá ponechat polovinu příjmů z Beckhamových mimofotbalových aktivit. Oliviera však tvrdí, že marketingová práva nejsou hlavní překážkou. "Ať bude výsledek jakýkoli, půjde v první řadě o fotbal," uvedl mluvčí.

ČTK, Sport.cz

Zrušit