Heinz se trefil v poháru, vyřazení St. Etienne ale neodvrátil

Český fotbalový reprezentant Marek Heinz byl v sobotu jediným úspěšným střelcem St. Etienne v prvním kole Francouzského poháru, ale prohru 1:3 se Sochaux neodvrátil. Tým vedený českým trenérem Ivanem Haškem se soutěží musel rozloučit. Stejně dopadly další tři prvoligové celky.

Marek Heinz

Hašek poslal Heinze do zápasu až v průběhu druhého poločasu, když jeho svěřenci prohrávali 0:2 poté, co se soupeř prosadil dvakrát v úvodní dvacetiminutovce. Heinz dokázali skóre jen zkorigovat a ještě více si na svoji stranu naklonil domácí publikum, které prý chce vidět odchovance Olomouce v základní sestavě.

Po zranění vracející se Vladimír Šmicer se objevil na lavičce Bordeaux v utkání s Bastií. Sledoval výhru svého celku 2:0, kterou svými trefami zařídili kanonýr Šamach a Menegazzo. Šmicer měl podle původních informací do utkání zasáhnout, což by pro něho byl první soutěžní zápas od února loňského roku, kdy si v lize proti Métám poranil koleno.

Radovat z postupu se může další reprezentant Jaroslav Plašil, jehož Monako postoupilo přes třetiligové Quevilly po výsledku 2:0. Plašil odehrál utkání celé, naopak jeho spoluhráč Jan Koller se neobjevil ani na lavičce náhradníků.

Do druhého kola se nepodívá Lorient, přes který přešlo druholigové Calais. Mety nestačily na třetí tým nejvyšší soutěže Lille a překvapivě vypadlo i Rennes, když zklamalo v zápase s třetiligovým Romorantinem a prohrálo 1:3 po prodloužení.

Barthez při návratu do branky neinkasoval

Čisté konto udržel brankář Fabien Barthez při svém návratu k fotbalové kariéře. V sobotu večer pomohl bývalý mistr světa a Evropy mužstvu Nantes k vítězství 1:0 nad druholigovým Guingampem v prvním kole Francouzského poháru. Pětatřicetiletý gólman absolvoval první zápas od prohraného finále mistrovství světa s Itálií, po němž původně ohlásil konec kariéry.

Ze obhajobou trofeje vykročili fotbalisté Paris St. Germain, kteří zdolali třetiligový tým Nimes 3:0. Alespoň částečně si udobřili fanoušky, kterým jinak v lize mnoho radosti nedělají. Dvěma góly k výhře přispěl reprezentant Pobřeží slonoviny Bonaventure Kalou, jenž v 58. minutě uzavřel skóre po pohledné kombinaci s českým obráncem Davidem Rozehnalem.

Fotbalisty Marseille zachránil od blamáže Djibril Cissé, jenž se blýskl hattrickem v duelu s amatérským týmem Cambrai a zajistil favoritovi výhru 4:1 v prodloužení. Pro francouzského reprezentanta to byl teprve čtvrtý zápas po půlroční pauze zaviněné zlomeninou nohy.