Rubriky:

Evropské ligy

Mourinha prý v Chelsea vystřídá Hiddink

7. ledna 2007 14:25 - LONDÝN

Působení trenéra Josého Mourinha ve fotbalové Chelsea podle spekulací britského tisku možná po této sezóně skončí. Obhájcům anglického titulu se i kvůli zdravotním problémům opor včetně gólmana Petra Čecha nedaří podle představ a portugalský kouč prý nemá ideální vztah s majitelem klubu Romanem Abramovičem.

 

www.chelseafc.com

Ruský miliardář by údajně mohl přivést na lavičku londýnského týmu nizozemského odborníka Guuse Hiddinka, který od léta vede sbornou a s Abramovičem vychází velmi dobře.

Bývalý trenér nizozemské, korejské a australské reprezentace sám dohady přiživil, když prohlásil, že ho majitel Chelsea požádal o pomoc. Právě Abramovičovy peníze údajně umožnily ruskému svazu angažovat k národnímu týmu Hiddinka, který však v rozhovoru pro nizozemský magazín Elf uvedl, že je připraven předat hlavní slovo svému asistentovi Alexandru Borodjukovi.

"Nastal čas říct v Rusku, že teď to povede Borodjuk. Mám sílu odejít a pustit se do něčeho nového. S Abramovičem jsme mluvili o mnoha věcech a rozumíme si velmi dobře," uvedl šedesátiletý renomovaný kouč, který v minulosti vedl i Eindhoven, Real Madrid, Valencii či Fenerbahce Istanbul.

Předseda ruského svazu Vitalij Mutko ale odmítl možnost, že by Hiddink mohl v brzké době odejít. "Má u nás smlouvu a dokud platí, nikdo nemůže uvažovat o tom, že by byl kandidátem na jiný post," řekl Mutko rozhlasové stanici Echo Moskvy. Hiddink loni v dubnu podepsal kontrakt na dva a půl roku a jeho úkolem je dovést ruský tým na mistrovství Evropy 2008 v Rakousku a Švýcarsku.

ČTK

Zrušit