Útočník Fořt je blízko přestupu ze Slavie do Toulouse

9. ledna 2007 11:21 - PRAHA

Útočník Pavel Fořt má velmi blízko k přestupu z pražské Slavie do francouzského prvoligového klubu FC Toulouse. Třiadvacetiletý fotbalista v úterý odpoledne odcestuje do Francie, a pokud ve středu úspěšně absolvuje zdravotní testy, nebudu už prý dokončení transferu nic bránit.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

ČTK to řekl Tomáš Klečka ze společnosti Nehoda Sport, která Fořta zastupuje.

"Moc se do Francie těším, vždyť je to liga vicemistrů světa," uvedl v tiskové zprávě bývalý hráč reprezentace do jednadvaceti let. Podle agenta Davida Nehody, který Fořta ve Francii doprovází, je reálné, že by autor sedmi podzimních branek v nejvyšší soutěži už mohl být v sobotu na lavičce připraven na utkání s mistrovským suverénem z Lyonu.

Toulouse, kde v minulosti působil například bývalý kapitán fotbalové reprezentace Václav Němeček, nyní patří dvanácté místo v lize. Tým má ale zápas s Paris St. Germain k dobru.

Fořt do velkého fotbalu naskočil v Plzni, odkud v roce 2003 přestoupil do Slavie. V první lize odehrál 86 zápasů a nastřílel 21 branek. V minulé sezoně kvůli problémům s životosprávou strávil několik týdnů v třetiligovém rezervním týmu, ale pak se stal jedním z nejdůležitějších hráčů sešívaných.

ČTK

MS v hokeji 2021

85. hokejové mistrovství světa probíhá od 21. května do 6. června v Lotyšsku, kde všechny zápasy hostí hlavní město Riga. Česká hokejová reprezentace bojuje ve skupině A a snaží se vylepšit čtvrté místo z posledního šampionátu v roce 2019. Zlato obhajuje výběr Finska.