Guingamp - Rennes 2:1

Fotbalisté Rennes s Koubkem v brance prohráli na půdě posledního

16. ledna 2019 21:08 - Paříž
(Aktualizováno: 16. ledna 2019 23:08)

Český brankář Rennes Tomáš Koubek nenavázal na nulu z nedělního utkání proti Nantes a v dohrávce 18. kola francouzské fotbalové ligy dvakrát inkasoval na hřišti posledního Guingampu. Rennes prohrálo 1:2 a nebodovalo poprvé po čtyřech vítězstvích za sebou.

Vlastimil Vacek, Právo

Koubek dostal oba góly po umístěných hlavičkách. Jako první ho pět minut před poločasem překonal Felix Eboa Eboa, po necelé hodině hry zvýšil Lucas Deaux. Za hosty pouze v závěru snížil M'Baye Niang.

Remízou 1:1 se rozešli staří přátelé Thierry Henry a Patrick Vieira. Bývalí spoluhráči z francouzské reprezentace a Arsenalu se střetli v roli trenérů Monaka a Nice v divokém zápase, v němž si rozhodčí vzal třikrát na pomoc video.

Vieirovo Nice hrálo od závěru poločasu po vyloučení Ihsana Sacka v deseti, ale bylo blízko vítězství díky možnosti kopat penaltu v 77. minutě. Střelec prvního gólu Allan Saint-Maximin ji ale neproměnil a výhru na svou stranu mohlo strhnout Monako, Radamel Falcao však v závěru trefil jen tyč.

Monako prodloužilo čekání na první domácí výhru v sezoně a v tabulce je předposlední už pouze bod před Guingampem.