Fotbalisté AS Řím přišli v nastavení o dva body v Messině

Fotbalisté AS Řím neodpověděli na sobotní rekordní dvanácté vítězství Interu Milán a po remíze 1:1 v Messině ztrácejí na druhém místě Serie A na lídra už devět bodů. O plný zisk připravil tým z metropole až ve druhé nastavené minutě Alessandro Parisi gólem z penalty za faul.

Římský klub vedl od 39. minuty zásluhou brazilského záložníka Amantina Manciniho. Gól vyvolal vlnu emocí nejen v hledišti, protože v době brankové situace ležel jeden z domácích hráčů na zemi se zraněním. Domácí fanoušci pak v návalu zlosti prolomili plexisklo zabraňující ve vstupu na hřiště a jeden příznivec se dostal až na hrací plochu, takže zápas pokračoval až po pětiminutovém přerušení.

AC Milán i s českým reprezentantem Markem Jankulovským porazil hosty z Regginy 3:1 a po rozpačitém vstupu do sezony zaznamenal třetí vítězství za sebou. Domácí vedli už od šesté minuty zásluhou Andrey Pirla a ještě před přestávkou zvýšil Nizozemec Clarence Seedorf. Po další půlhodině hry sice snížil Bianchi, ale šance hostů vzápětí utnul Gilardino.

V Janově, kam přijela Fiorentina s Tomášem Ujfalušim, gól nepadl. Český stoper odehrál proti Sampdorii celé utkání a uviděl žlutou kartu.

Itálie - 19. kolo:
Bergamo - Livorno 5:1 (38. a 45. Doni, 57. Donati, 66. Ariatti, 90+4. Ventola - 52. Pfertzel), Sampdoria Janov - Fiorentina 0:0, Chievo Verona - Catania 2:1 (58. Semioli, 63. Pellissier z pen. - 40. Stovini), Palermo - Udine 2:0 (32. Caracciolo, 75. Zaccardo), Cagliari - Ascoli 1:0 (15. Suazo z pen.), AC Milán - Reggina 3:1 (6. Pirlo, 35. Seedorf, 77. Gilardino - 66. Bianchi), Messina - AS Řím 1:1 (90+2. Parisi z pen. - 39. Mancini), Lazio - Siena 1:1 (61. Rocchi - 87. Cozza).