Koller rozhodl o výhře fotbalistů Monaka v St. Etienne

PAŘÍŽ

Český souboj ve 20. kole francouzské fotbalové ligy skončil překvapivou výhrou Monaka na hřišti St. Etienne. O vítězství knížecího klubu 1:0 rozhodl v druhém poločase Jan Koller svým třetím gólem v sezóně, v základní sestavě hostů hrál také Jaroslav Plašil. Domácí trenér Ivan Hašek poslal na trávník Marka Heinze až po vedoucí brance soupeře v 67. minutě.

Jan Koller se probíjí obranou San Marina.

Týmu St. Etienne se přitom letos doma daří a čekalo se, že si dnes poradí i s Monakem, které se teprve v posledních kolech odpoutalo od sestupového pásma. Proti však byl český reprezentační kanonýr Koller, který v 65. minutě rozhodl o těsné výhře hostů; na trávníku strávil stejně jako Plašil celých devadesát minut.

V druhém utkání hracího dne porazili hráči Marseille domácí tým z Rennes 2:0. Hostům pomohlo především brzké vyloučení hráče soupeře, které potrestal Cisse a pečetil v poslední minutě Maoulida. Cisse střílí po půlroční pauze zaviněné zraněním jeden gól za druhým. Kvůli zlomené noze přišel mimo jiné o účast na mistrovství světa.

Francie - 20. kolo:
St. Etienne - Monako 0:1 (65. Koller), Rennes - Marseille 0:2 (58. Cisse, 90. Maoulida).