Rubriky:

Evropské ligy

Čech: Do konce sezóny budu chytat s helmou

14. ledna 2007 20:57

Výsledky středeční zdravotní prohlídky u lékařských specialistů rozhodnou, zda bude fotbalový brankář londýnské Chelsea Petr Čech moci nastoupit k sobotnímu utkání Premier League proti Liverpoolu. Pokud gólman dostane povolení k maximálnímu zápasovému zatížení, bude prý záležet už jen na trenérovi José Mourinhovi, zda mu dá důvěru. Čech by pak chytal se speciální helmou.

 

PRÁVO/Petr Hloušek

Od vašeho zranění a operace lebky uplynuly v neděli tři měsíce. Můžete potvrdit zprávy z Chelsea, že už jste připraven chytat?
Absolvoval jsem vyšetření v Oxfordu a od specialistů jsem dostal povolení trénovat bez jakéhokoliv omezení. Ještě ve středu musím na další prohlídku a pokud se za tu dobu nestane něco převratného, mohl bych chytat. Ale záleží, jestli budu mít formu, abych odehrál zápas.

A máte formu?
Fyzicky jsem na tom velice dobře. Co se týče techniky, měl jsem několik týdnů na to, abych vše vypiloval. Ale až samotný zápas ukáže, jak na tom doopravdy jsem.

Je tedy reálný termín 20. leden a utkání v Liverpoolu?
Pokud nenastanou žádné komplikace a nebude hrozit žádné riziko, připraven budu. Záleží na trenérovi, jestli mě do základní sestavy nominuje. Ale jisté je už v tuto chvíli, že budu muset chytat se speciální helmou. Tuto sezónu určitě, i když doba není přesně určena.

Je to stejná helma, s níž jste trénoval?
Zatím ji nemůžu detailně popsat, protože její přesnou podobu jsem ještě neviděl. Je trochu jiná než ta, kterou většina lidí viděla na fotkách. Je tam několik drobných úprav.

Nebude vás přece jen trochu omezovat?
Nijak mi nevadí a nebrání tomu, abych mohl podat stoprocentní výkon. Trénuju v ní přes dva měsíce, zvykl jsem si.

Musíte na to mít od Anglické asociace nějaké speciální povolení?
Tyhle věci řeší klub, fakt nevím.

Nebudete cítit při návratu do branky strach?
To ne. V tréninku jsem byl v pohodě, žádné komplikace nenastaly, všechny situace jsem zvládl. Jsem přesvědčený, že se bát nebudu. Helma mi nebrání ve výhledu a chytat v ní není žádný handicap.

Trenér Chelsea Mourinho o vás v sobotu řekl, že se mu vrátí nejlepší gólman světa, který má cenu 50 miliónů liber. Těší vás ta slova?
Samozřejmě. Důvěra trenéra je strašně důležitá. Moje zranění bylo dlouhodobé a místo mě chytali Hilário nebo Carlo Cudicini. Trenér v tom trendu klidně mohl pokračovat a dál stavět na těch, kteří nastupovali. Jsem rád, že mi věří a těším se na to, až zase začnu hrát.

Co říkáte na výsledky klubu?
Na čele se prakticky nic nezměnilo. Pořád je před námi ještě spousta zápasů a věřím, že to nakonec dopadne dobře. Moc těžký bude už ten nejbližší zápas v Liverpoolu.

V médiích proběhly spekulace, že Mourinho po sezóně v klubu skončí. Jak se na to díváte vy?
Jsou to jen spekulace. Nevím přesně, jak vznikly, a proto bych to nerad komentoval.

Jan Krůta, Právo

Zrušit