Rubriky:

Evropské ligy

Hleb tvrdí: Ševčenko je příliš starý

16. ledna 2007 14:00 - LONDÝN

Fotbalový záložník Arsenalu Alexander Hleb je přesvědčen, že ví, proč se třicetiletému kanonýrovi Andreji Ševčenkovi nedaří po přestupu do Chelsea. Důvod je podle běloruského reprezentanta velice jednoduchý, Ševčenko je prostě příliš starý a nestačí vysokému tempu anglické Premier League.

Ukrajinská superhvězda přišla v létě do Londýna za třicet miliónů liber z AC Milán. Od té chvíle začala jeho hvězda pohasínat. "Nikdy bych nechtěl přijít do Anglie až na sklonku své kariéry. Čím jste starší, tím je to těžší. Problém je v tom, že anglická liga je hrozně rychlá a na všechno je málo času," vysvětluje Hleb a dodává: "Ševčenko není první velký fotbalista, kterému se tady nepodařilo prosadit." Záložník Arsenalu ovšem vzápětí dodává: "Nic proti němu nemám, respektuji ho jako hráče."

Část neúspěchu také přičítá kouči Chelsea Mourinhovi: "To, že nenašli společnou řeč, je vážný problém. Sám vím, jak Arséne Wenger pomohl na začátku v Arsenalu mně," děkuji na dálku svému trenérovi.

"Když se hráči nedaří adaptovat v novém prostředí a je pod obrovským tlakem fanoušků a novinářů, poslední co potřebujete je, aby jej veřejně kritizoval vlastní trenér," rozčiloval se trenér ukrajinské reprezentace Oleg Blochin.

dfk, Sport.cz

Zrušit