Rubriky:

Evropské ligy

Německý fotbalista Deisler ukončil kariéru

16. ledna 2007 14:25 - MNICHOV

Jeden z největších talentů německého fotbalu Sebastian Deisler se rozhodl, že kvůli přetrvávajícím problémům s pravým kolenem ukončí kariéru. Sedmadvacetiletý záložník Bayernu Mnichov a reprezentace musel podstoupit již pět operací a nemohl se dostat do formy, v jaké by naplnil předpovědi, že bude patřit mezi nejlepší hráče německé historie.

Proto se Deisler raději rozhodl skončit. "Rozhodnutí je definitivní. Přemýšlel jsem o tom několikrát. Nemám již ke svému zraněnému kolenu důvěru," řekl v úterý na tiskové konferenci.

Deisler se zraněním dlouho bojoval. Kvůli zdravotním problémům se dostal také do deprese, která byla příčinou jeho prvních úvah o konci kariéry již v roce 2003. Psychické problémy pak díky pobytu na klinice překonal a vrátil se k fotbalu, ovšem koleno ho zlobilo dál.

Poslední operaci podstoupil před deseti měsíci a přišel tak o účast na mistrovství světa. Poté se ještě pokusil o návrat do základní sestavy Bayernu, ale nakonec se rozhodl svou kariéru uzavřít. "Bojovali jsme za Sebastiana," řekl manažer Bayernu Uli Hoeness. "Je to jeden z nejlepších hráčů, které jsme kdy v Německu měli. Až do konce jsme doufali, že to je jen noční můra," dodal.

Deisler debutoval v německé lize za Borussii Mönchengladbach v 18 letech. Následně přestoupil do berlínské Herthy, odkud v roce 2002 odešel do Bayernu Mnichov za devět a půl milionu eur (asi 300 milionů korun). V německé lize nastoupil ke 135 utkáním, dalších 36 odehrál za reprezentaci, v níž vstřelil tři branky.

ČTK

Zrušit