Rubriky:

Evropské ligy

Beckhama podle šéfa Realu nikdo nechtěl, proto jde do LA

16. ledna 2007 19:20 - MADRID

Na fotbalovou hvězdu Davida Beckhama se snášejí stále nové slovní výpady zástupců Realu Madrid, kteří vytýkají anglickému záložníkovi neseriózní jednání. Předseda Realu Ramón Calderón v úterý prohlásil, že Beckham přestupuje do Los Angeles Galaxy proto, že o něj nikdo jiný neměl zájem.

"Teď bude jako průměrný filmový herec, co žije v Hollywoodu," řekl Calderón v proslovu ke studentům vysoké školy, který odvysílala rozhlasová stanice Cadena COPE. "Všechny kluby na světě nám daly za pravdu," uvedl šéf Realu, který přitom nabízel Beckhamovi prodloužení smlouvy o dva roky, ale neuspěl. Podle různých spekulací v uplynulých týdnech projevovaly o slavného hráče zájem některé anglické kluby.

Představitelé madridského týmu Beckhamovi a jeho manažerům vytýkají, že jim o dohodě s účastníkem americké soutěže MLS do minulého týdne nic neřekli. "Tahal nás za nos," řekl Calderón. Beckham podle svého mluvčího Simona Oliveiry nehodlá na tato slova reagovat.

Real posléze vyčetl rozhlasové stanici Cadena COPE, že Calderónovy výroky zveřejnila, protože prý byly určeny jen pro posluchače univerzity.

Může vymáhat odškodné

Beckhamovi zbývá v Realu ještě posledního půl roku ze stávající smlouvy, podle kouče Fabia Capella si však kvůli své dohodě s Los Angeles již nezahraje. Generální manažer kalifornského klubu Alexi Lalas vyloučil dohady, že by se bývalý kapitán anglické reprezentace mohl v Madridu domluvit na předčasném ukončení angažmá a stihnout dubnový start MLS.

"U nás se nic nemění, počítáme, že ho přivítáme v létě. Respektujeme jeho příležitost dodržet smlouvu v Realu. Musíme ho nechat, aby se mohl soustředit na svůj tým," uvedl někdejší americký reprezentant.

Lalas se rovněž ohradil proti výrokům, že Beckhamův přestup znamená, že jednatřicetiletý hráč už je za vrcholem své fotbalové kariéry. "Přichází do předního týmu ve Spojených státech, který je klenotem MLS. Taková tvrzení svědčí o neznalosti poměrů ve fotbale u nás," prohlásil šéf klubu, v němž si má Beckham během pěti let vydělat 250 miliónů dolarů.

Nynější "válka" zástupců Realu s anglickým fotbalistou může podle španělských médií skončit až u soudu. Beckham i jeho reklamní partneři prý mohou klub zažalovat kvůli trenérovu rozhodnutí hráče nestavět k zápasům. "Capello vytvořil prostor pro sankce. Trenér má rozhodovat jen o taktice. Beckham a každý z jeho reklamních partnerů může vymáhat odškodné," řekl expert na pracovní právo Fernando Pérez Espinosa listu As.

ČTK

Zrušit