Evropské ligy

Pamplona dohrávala zápas s Atlétikem bez čtyř vyloučených

21. ledna 2007 10:10 - MADRID

Fotbalisté Atlétika Madrid v 19. kole španělské ligy porazili 1:0 Pamplonu, která zápas dohrávala bez čtyř vyloučených hráčů. Hektické utkání rozhodl až sedm minut před koncem šťastnou střelou obránce Zé Castro. Atlético se tak dostalo na třetí pozici, ovšem má o jedno odehrané utkání více než Real Madrid a Valencie, které jsou hned za ním.

Sport.cz

Vedoucí Sevilla remizovala bez branek na půdě Villarrealu a v neděli může o první místo přijít. Na její pozici bude útočit mistrovská Barcelona v duelu s poslední Tarragonou a také Real, který nastoupí na Mallorce.

Zápas Atlétika s Pamplonou byl od začátku plný osobních soubojů. Agresivita se nevyplatila hostujícímu týmu, který musel dohrávat jen se sedmi hráči v poli. Nejprve v 78. minutě fauloval v pokutovém území Cuellar, za což mu rozhodčí ukázal červenou kartu a nařídil penaltu. Tu však neproměnil domácí kanonýr Torres. Naštěstí pro domácí se záhy po rohovém kopu prosadil obránce Zé Castro, když jeho střela prošla shlukem těl a skončila v síti.

Hosté přitvrdili v soubojích, což přineslo další karty. Nejprve útočník Soldada udeřil loktem svého soupeře a byl vyloučen. Dvě minuty poté brankář Ricardo zbytečně zakopl míč a uviděl druhou žlutou a následně červenou kartu. V nastavení pak ještě hrubě fauloval Raúl Garcia a stal se čtvrtým vyloučeným hostujícím hráčem.

Osasuna tak byla jen kousek od toho, aby rozhodčí kontumoval zápas ve prospěch Atlétika kvůli malému počtu hráčů na hřišti.