Inter porazil Fiorentinu a vyhrál potřinácté za sebou

Rekordní série fotbalistů Interu Milán pokračuje: v 20. kole italské ligy dnes porazili i Fiorentinu a zvítězili v třináctém utkání za sebou. Navíc si upevnili první místo v tabulce, před druhým AS Řím vedou už o jedenáct bodů.

Inter přitom neměl dobrý vstup do utkání, už v 5. minutě inkasoval po přesné střele kanonýra Fiorentiny Toniho. Oslabení hosté, hrající bez distancovaných českého obránce Tomáše Ujfalušiho a střelce Mutua, však vedení nedokázali udržet dlouho.

Inter brzy vyrovnal Stankovičovou střelou z hranice pokutového území po přihrávce Brazilce Adriana. Ten také utkání rozhodl, když v 25. minutě zamířil přesně z přímého kopu. Pojistku pak v druhém poločase přidal Ibrahimovic.

Druhou remízu za sebou uhráli fotbalisté AS Řím a opět tak umožnili Interu vzdálit se na prvním místě. Tentokrát nezdolali Livorno, alespoň bod jim čtvrt hodiny před koncem zachránil kapitán Totti. Ten však na konci zápasu předvedl také svou horší stránku, když dostal červenou kartu.

Udine, které se zajímá o české fotbalisty Tomáše Sivoka a Tomáše Zápotočného, si připsalo tři body za výhru 1:0 nad Messinou. Jako jediný se do kolonky střelců zapsal italský reprezentant Iaquinta. Udine je na sedmé příčce v tabulce, na čtvrté Empoli ztrácí jen dva body.

Teprve třetí výhru v sezóně dnes uhráli fotbalisté Parmy, kteří porazili AC Turín 1:0. Hrdinou se stal útočník Rossi, který v týdnu přišel na hostování z Manchesteru United a hned brankou zajistil svému novému týmu důležité tři body v boji o záchranu.

Ve večerním zápase remizovalo bez branek Lazio s AC Milán, za nějž odehrál celé utkání český reprezentant Marek Jankulovski.

Výsledky - 20. kolo:
Catania - Cagliari 0:1 (8. Suazo z pen.), Empoli - Sampdoria Janov 2:0 (56. Saudati z pen., 86. Matteini), Inter Milán - Fiorentina 3:1 (19. Stankovič, 25. Adriano, 70. Ibrahimovic - 5. Toni), Livorno - AS Řím 1:1 (22. Lucarelli z pen. - 74. Totti), Parma - FC Turín 1:0 (74. Rossi), Siena - Chievo 2:1 (62. Antonini, 67. Partanova - 25. Brighi), Udine - Messina 1:0 (76. Iaquinta), Lazio - AC Milán 0:0.