Rubriky:

Evropské ligy

Ronaldo je už jednou nohou v AC Milán

25. ledna 2007 18:53 - MADRID/MILÁN

Fotbalový útočník Ronaldo s největší pravděpodobností přestoupí z Realu Madrid do AC Milán. Kluby již uzavřely ústní dohodu, která by měla být stvrzena písemně. Real by měl za přestup inkasovat asi 7 miliónů eur. Důležitým faktorem v transakci jsou výsledky zdravotní prohlídky. Ronaldo by měl ve čtvrtek na San Siru sledovat své případné budoucí spoluhráče v semifinálovém zápase italského poháru proti AS Řím.

 

AP Photo/Jasper Juinen

Odchod brazilského mistra světa hýbe médii již několik týdnů. Události se daly do pohybu ještě výrazněji poté, co trenér Fabio Capello prohlásil, že třicetiletý hráč již nemá v kádru španělského velkoklubu místo. Milán chtěl původně kanonýra získat zadarmo a instruoval jej, aby se sám vyvázal ze stávající smlouvy na Santiagu Bernabeu. Takovou možnost rázně odmítl sportovní ředitel "Bílého baletu" Predrag Mijatovič. Real za pohasínající hvězdu požadoval 8 miliónů eur.

K jednání se kluby vrátily až tuto středu, kdy došlo k ústní dohodě o přestupu. Madridský klub již obdržel písemné potvrzení nabídky z Itálie a hráč ve čtvrtek odlétá na zdravotní prohlídku. Ta by měla proběhnout ve čtvrtek nebo v pátek. Pokud výsledky dopadnou dobře, měl by královský španělský klub inkasovat asi 7 miliónů eur. Hráč by měl pobírat roční plat 6 miliónů eur (asi 190 miliónů korun) a navíc by měl vlastnit veškerá svá marketingová práva. Madridský Real si z nich přitom bral padesát procent pro sebe.

"Zaslali jsme nabídku a teď nezbývá než čekat," řekl sportovní ředitel AC Milán Adriano Galliani a dodal: "Vše závisí na výsledcích zdravotní prohlídky, zbývá nám toho ještě hodně udělat." Na otázku, zda by mohl být Ronaldo oficiálně představen již ve čtvrtek jako nová posila odpověděl: "Ano, možné to je."

dfk, Sport.cz

Zrušit