Rubriky:

Evropské ligy

Sionka chtějí ve Francii, Rangers ho ale zatím neuvolní

26. ledna 2007 16:55 - GLASGOW

Reprezentační záložník Libor Sionko by znovu mohl změnit klubový dres, avšak jeho současný klub Glasgow Rangers ho zatím ze svých služeb uvolnit nehodlá. O českého fotbalistu se ale údajně zajímá hned několik francouzských klubů včetně St. Etienne, které trénuje Ivan Hašek. Ve hře je i případný odchod do Paris St. Germain za trenérem Le Guenem, který si Sionka přivedl v létě do Skotska.

 

PRÁVO/Michaela Říhová

O osudu Sionka se začalo ve Skotsku spekulovat ve chvíli, kdy byl Paul Le Guen nucen svůj post v Rangers opustit. Český fotbalista totiž patřil mezi hráče, které si Francouz přivedl a kteří od něj dostávali dostatek šancí. "Mám stejnou šanci jako ostatní hráči, rozhodně nebudu okamžitě utíkat. Hodlám přesvědčit i nového trenéra," prohlásil krátce poté Sionko ve skotském tisku, nicméně definitivně odchod z klubu nevyloučil.

Zájemců o jeho služby je hned několik. Naposledy se na něj poptával Haškův tým, kde už hraje Marek Heinz. Potvrdil to i hráčův manažer Pavel Zíka. "O Libora se skutečně některé kluby živě zajímaly, ale nynější klub zatím o odchodu nechce slyšet. Není však vyloučeno, že ještě v průběhu ledna nebo případně v létě se k tomu vrátíme," řekl Zíka ČTK na adresu hráče, který v první únorový den oslaví 30. narozeniny.

Hlavním zájemcem o Sionkovy služby je ale nyní spíše Paris St. Germain, které je nad propastí sestupu. Trenér Le Guen se snaží oživit svůj kádr a rád by navázal na spolupráci s některými nedávnými svěřenci. Už ve čtvrtek si z Rangers proto přivedl záložníka Jérémyho Clémenta.

Sionko by se mohl v pařížském klubu potkat s reprezentačním spoluhráčem Davidem Rozehnalem. Není ale vůbec vyloučeno, že by se jen minuli. O českého stopera je totiž zájem v Anglii, podle všeho nejvíce v Boltonu a Newcastlu. "Vím o dvou klubech, které by měli zájem ho získat, ale ani Paříž nyní hráče zatím nehodlá uvolnit," potvrdil Zíka nepřímo zájem týmů z Premier League. Šestadvacetiletý Rozehnal přišel do Paříže před dvěma lety z Brugg.

ČTK, Sport.cz

Zrušit